Gatvè


Gatvės kultūra

Ateik. Dalyvauk. Išeik

Didžiulė grupė žmonių aikštėje, prekybos centre judančių vienodu šokio žingsneliu. Įdomu? Keista? Erzina? Nesvarbu kokius jausmus tai sukelia, svarbiausia – patraukia dėmesį.

Tauro kalno puošmena

Vilniuje kolekcionavimo entuziastai ir sendaikčių mėgėjai kiekvieną šeštadienį, jau daugiau nei porą dešimtmečių, renkasi ant Tauro kalno. Esant žvarbiam orui ir norui sušilti, sumokėjus kelis litus…

Spalvotos sienos, spalvotos gatvės. Fotoreportažas

Gatvė. Anksčiau buvusi pilka ir niūri, dabar ji spalvota ir pažymėta inicialais. Nuo vienų „menininkų“ ant parduotuvės sienos išraizgyti kelių vos įskaitomų hieroglifų iki įdomių, linksmų, nuotaiką keliančių…

Gatvės žmogus

Prancūziška popietė tarp Vilniaus gatvių

Vilniaus centre yra mažytis parkelis, dvelkiantis prancūzišku aromatu. Jį supa Didžioji, Gaono ir Švarco gavtės, vidury jo stovi didžiulis fontanas, šonuose tyliai miega suoliukai. Parkelio gale susibūrę šnekasi medžiai…

Skaitantys miesto gatvėse

Mieste kiekvienas gali rasti sau įdomios ir mėgiamos veiklos, tačiau kai kurių ypatingos pramogos netraukia, pakanka tiesiog prisėsti ir atsiversti knygą. Kalbinti knygų mėgėjai sakė, kad skaito ne tik dėl žinių gilinimo, bet ir dėl atsipalaidavimo.

Pavasaris Vilniuje – žalia spalva turistams

„Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą ir žiemos šaltos triūsus pargriaudama juokės“, ‒ rašė Donelaitis. Šalčių pramonės jau nebeliko ir pavasario privilioti Vilniaus gatvėse pasirodė turistai.

Gatvės aktualijos

Dviračių takų problemos Vilniuje

Kodėl Vilniuje nėra tiek daug dviratininkų, kiek norėtųsi tiems, kam rūpi aplinkosauga, sveikas gyvenimo būdas ir transporto spūstys? Panašu, kad dėl prastos dviračių takų infrastruktūros.

Viešojo transporto reforma nuriedėjo nuo bėgių

Kovo pradžioje Europos Sąjungos paramą administruojanti Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA), tikrindama elektroninio bilieto projekto rezultatus, konstatavo, kad sistema veikia tik iš dalies…

Sostinės centro pašonėje – kitokios miesto gatvės

Jei nori bent trumpam atitrūkti nuo miestą gaubiančios rutinos, turi kelias laisvas minutes ir esi Vilniaus centre, tai padaryti visai nesunku – pirmyn! Žaliuoju tiltu pereini į dešinįjį Neries krantą, šį kartą taupydamas laiką bei centus…

Gatvės vardas

Istorinės žydų asmenybės Vilniaus gatvėse

Kulniuojant siauromis Vilniaus senamiesčio gatvelėmis galima pajusti istorijos dvasią. Čia vis dar įmanoma išvysti miesto gynybinės sienos fragmentus, pamatyti simbolius, primenančius senąjį miestą ir jo žmones.

Vilniaus gatvė Lietuvoje ir svetur

Nedaugelis žmonių, apsupti rutinos, pakelia galvą pažiūrėti, kokiomis gatvėmis jie kasdien  juda. Jei tai padaro, tikriausiai tik tam, kad įsitikintų, ar teisinga kryptimi eina.

Redakcijos žodis

Eini gatve. Praeini gatve. Sustoji vidury gatvės. Pereini ją skersai. Išilgai. O ar dažnai apie ją mąstai? Štai mes pabandėme. Pabandėme pažvelgti į gatvės, miesto gyvenimą. Labai įvairiai, tiesą pasakius. Kartais netradiciškai, kartais giliai, o kartais tik paviršiumi praėjome. Kartais grindiniu, kartais šaligatviu, vietomis, kur nei vieno, nei kito nebuvo, suplūkta žeme ir žvyru.
Gatvė. Rodos, ji yra kažkas tarp didingos gyvenimo kelio metaforos ir paprastos pragmatiškos priemonės miesto gyventojų susisiekimui užtikrinti. Tačiau ji ypatinga tuo, kad joje sutiksi visus – nuo iš prabangaus limuzino išlipančio verslininko iki kelių varganų girtuoklėlių, rėžiančių praeivių ausis gyvenimą keikiančiomis dainomis. Visa spalvų gama.
Pabandysime Jums, mielieji, bent mažus trupinėlius tos spalvų gamos pateikti. Jie bus margi ir skirtingi, kaip skirtingos yra miesto gatvės ir jose sutinkami žmonės. Nepavadinome savo leidinio „Gatvė“, tarsi kažką nepaprasto ir monumentalaus apie ją galėtume pasakyti. Pavadinome jį „Gatvè“, kuria kasdien kažkur skubame, bėgame ir kurią stebime. Ir dar ilgai stebėsimės.

Redakcija:

Ineta Bricaitė
Viktorija Navickaitė (kalbos redaktorė)
Matas Noreika (redaktorius)
Vitalija Petkutė
Agnė Raščiūtė
Jovita Sukackaitė
Arnas Šarkūnas
Dovilė Šeduikytė
Izabelė Švaraitė
Giedrė Trapikaitė (fotoredaktorė)

Vadovas lekt. dr. Deimantas Jastramskis