Seminaras „Viešųjų erdvių transformacijos“

Viešųjų erdvių kongreso organizatoriai kviečia į tarptautinį seminarą apie viešųjų erdvių transformacijas, naujas demokratinio dalyvavimo technologijas ir nepaklusnumo estetiką.

Į seminarą kviečiame miesto tyrėjus, menininkus, bendruomenių aktyvistus ir viešojo intereso gynėjus. Jame nagrinėsime pilietinio aktyvumo erdves ir svarstysime, kaip keičiasi vietos bendruomenių dalyvavimo, įsitraukimo ir nepaklusnumo formos, turinys ir estetika. Viešųjų erdvių transformacijų atvejus pristatys vietos bendruomenės ir tyrėjai. Šiuos atvejus analizuosime, veiklos modelius tobulinsime diskusijų grupėse analizuosiančiose urbanistikos ateities, erdvių koprodukcijos, kritinės paveldosaugos, nepaklusnaus kino ir dalyvaujamojo dizaino temas.

Kokie naujos, įtinklintos „nepritarimo estetikos“ pavyzdžiai, efektyviai veikia globaliomis ir vietos aplinkybėmis? Kokie veiklos modeliai sektini, verti įdirbio ir tobulinimo? Seminare keisimės naujomis idėjomis apie technologijų ir estetikos vaidmenį kuriant pilietinę erdvę, spręsime tikrų ir įsivaizduojamų kultūros erdvių problemas ir alternatyvaus dizaino priemonių naudojimą kuriant ateities miestus.

Seminare kartu su dalyviais diskutuos bendruomeninio meno praktikas Rick Lowe (JAV), filosofė ir politinių mokslų profesorė Hobarto ir Williamo Smith koledžuose Jodi Dean (JAV), akademikas, medijų aktyvistas, Masačusetso technologijų instituto (MIT) Pilietinių medijų centro darbuotojas Sasha Constanza-Chock (JAV); architektė ir Architektūros mokyklos Šefildo universitete profesorė Doina Petrescu (Prancūzija) bei architektė, Tyrimų ir plėtros departamento Nyderlandų Het Nieuwe Instituut vadovė Marina Otero Verzier (Nyderlandai) ir kiti.

Seminaras vyks 2016 metų spalio 1 dieną, 10-15 valandomis Valstybės pažinimo centre. Norinčių dalyvauti tyrėjų ir praktikų prašome užpildyti registracijos formą iki 2016 metų rugsėjo 10 dienos. Seminaras vyks anglų kalba. Apie atrankos rezultatus informuosime iki 2016 metų rugsėjo 14 dienos. Atrinktų seminaro dalyvių kelionės autobusu iš Talino, Rygos, Varšuvos ir nakvynės išlaidas padengs organizatoriai.

Seminarą organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), Jutempus tarpdisciplinio meno programa (Lietuva), tyrimų platforma Balticada (Lietuva), Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centras (Lietuva), dalyvaujant Masačusetso technologijos instituto Meno, kultūros ir technologijų programai (JAV).

Seminaras yra vienas iš Viešųjų erdvių kongreso „Krizės industrijos, nepaklusnumo estetika“ renginių. Viešųjų erdvių kongresas – tai trijų, tarpdalykinių 2016 m. rugsėjo 29 – spalio 1 dienomis Kaune ir Vilniuje vyksiančių renginių ciklas, tyrinėjantis kintančias demokratinio dalyvavimo formas.

Patalpinta: Kultūra, Naujienos