Dalyvauk konkurse „Pabėgėlio portretas“

Ar žinai, kad….?

Nuo 1997 m. Lietuvoje pabėgėlio statusas ir laikinoji apsauga suteikti daugiau kaip 1000 žmonių.

Užtikrindama prieglobstį, mūsų šalis išgelbėjo žmones nuo karo baisumų, bado ir persekiojimo.
Vis dėlto visuomenė apie Lietuvoje gyvenančius pabėgėlius žino nedaug. Tu gali prisidėti prie pokyčių!
Dalyvauk „Universiteto žurnalisto” kartu su Jungtinių tautų pabėgėlių agentūra organizuojamame žurnalistinio kūrinio konkurse

PABĖGĖLIO PORTRETAS

ir papasakok visuomenei apie tai, kodėl atvyko į mūsų šalį ir kaip laikosi šiandien po Lietuvą išsibarstę pabėgėliai.

Dalyvių registracija vykdoma: čia.

Žurnalistinių straipsnių, radijo ar TV reportažų, nuotraukų ar multimedijos projektų meistriškumą vertins kompetentinga komisija. Rašiniai ir nuotraukos bus spausdinami specialiame metų pabaigoje pasirodysiančiame „Universiteto žurnalisto” numeryje, kuris bus išplatintas visoje Lietuvoje. Pasirūpinsime, kad radijo ir TV pasakojimai bei multimedijų kūriniai taip pat pasiektų plačią auditoriją. Nugalėtojams atiteks vertingi, rėmėjų įsteigti, prizai, praversiantys žurnalistinėje veikloje.

Terminas pateikti žurnalistinius kūrinius el. paštu viktor.denisenko@cr.vu.lt2016 m. rugsėjo 15 d.

AKTUALŪS RENGINIAI KONKURSO DALYVIAMS:

• Pirmadienį, birželio 20 d. Pasaulinės pabėgėlių dienos proga – atvirų durų diena Ruklos pabėgėlių priėmimo centre. Kvietimas ir registracija į renginį: čia.

• Ketvirtadienį, gegužės 26 d., 13 val. į Vilniaus balso auditorijoje susitikimas su ekspertais, daugybę metų dirbančiais pagalbos pabėgėliams srityje:

– Jungtinių tautų pabėgėlių agentūros atstove Lietuvoje Renata Kuleš,

– Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos atstove Aiste Gerikaite-Šukiene,

– Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ atstove Akvile Čeponiene.

Prie mūsų, jei jam pavyks ištrūkti iš darbų, prisijungs ir LRT žurnalistas Edvardas Špokas, kurio sukurtą dokumentinį filmą apie pabėgelius „Svetimoje žemėje“ žiūrėsime susitikimo pabaigoje.

Turiningai ir prasmingai praleisk vasarą – dalyvauk PABĖGĖLIO PORTRETO konkurse!

Organizatoriai:

unhcr_logoUZlogo