Dr. Manto Kvedaravičiaus dokumentinio filmo „Mariupolis“ peržiūra Komunikacijos fakultete

25 metų jubiliejų švenčiantis Komunikacijos fakultetas kviečia į dr. Manto Kvedaravičiaus dokumentinio filmo „Mariupolis“ (2015) peržiūrą ir susitikimą su režisieriumi balandžio 14 dieną  18 val. Spaudos teatro auditorijoje.

Prestižinius pasaulio kino festivalius („Berlinale“, „Hong Kong International Film Festival“, „Visions du Réel“) aplankęs „Mariupolis” – tai filmas-esė apie industrinį uostamiestį Ukrainoje, Donecko srityje. Filme vaizduojamą kasdienybę įrėmina nuolatinis karo laukimas, jo buvimas šalia. Šiuo filmu Komunikacijos fakulteto dėstytojas dr. M. Kvedaravičius pratęsia realybės tyrinėjimus, siekia perteikti kasdienybės detales, jose slypinčios būties mitologijos ir politinės žinios dermę.

Anot režisieriaus, „Mariupolio” sumanymas gimė besiruošiant ilgametražio eksperimentinio filmo „Stasis” filmavimo scenoms. „Pradėjus filmuoti ankstyvą 2015 m. pavasarį Mariupolis jau buvo tapęs fronto linija kare su prorusiškomis jėgomis. Buvo akivaizdu, kad šis miestas, išgyvenantis istorinius įvykius, gali pasiūlyti daugybę unikalių personažų, vietų, situacijų.

66-ajame Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje filmas buvo nominuotas tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos „Amnesty International“ apdovanojimui. Nominacijos suteiktos 15-ai filmų iš visų oficialių „Berlinalės“ programų.

Lietuvoje filmo premjera įvyko balandžio 8 dieną tarptautinio kino festivalio „Kino Pavasaris“ metu.
Dokumentinis filmas „Mariupolis” sukurtas bendradarbiaujant kino kompanijoms „Uljanos Kim studija“ ir „Extimacy Films” (Lietuva), „Twenty Twenty Vision Filmproduktion” (Vokietija), „Rouge International” (Prancūzija), „435 Films” (Ukraina). Filmo gamybos darbus parėmė Lietuvos kino centras.

Susitikimą su režisieriumi moderuos Kūrybinių medijų instituto lektorė Rentata Stonytė.

Filmo peržiūra vyks balandžio 14 d. (ketvirtadienį) 18 val. Spaudos teatro auditorijoje (217).

Patalpinta: Auditorija