Mokslininkų akiratyje – neapšviestos žiniasklaidos ir politikos sankirtų teritorijos

Gegužės 7–8 dienomis Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Žiniasklaidos ir politikos sąveika Baltijos šalyse“. Pranešimus, kuriuose atskleidžiami žiniasklaidos reguliavimo, ekonominiai, politiniai iššūkiai ir galimi jų sprendimo būdai, skaitys 26 pranešėjai iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Švedijos, Suomijos, Lenkijos ir Jungtinės Karalystės universitetų.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto direktoriaus Deimanto Jastramskio teigimu, ekonominė krizė ir netinkami vyriausybės veiksmai sumenkino Lietuvos žiniasklaidos organizacijų išteklius ir sumažino žiniasklaidos atsparumą negatyviam politikų poveikiui.

Tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Freedom House“ duomenimis, žiniasklaidos veiklos kokybę lemiančios ekonominės, politinės ir teisinės sąlygos 2009–2014 m. Lietuvoje tapo žymiai prastesnės, palyginti su 2008 m. Dar nepalankesnė žiniasklaidai veikti aplinka po 2008 m. susiklostė Latvijoje. Vienintelėje iš Baltijos šalių ­– Estijoje – žiniasklaidos teisinės, politinės ir ekonominės sąlygos žymiai nepablogėjo ir gali būti vertinamos kaip geriausios šiame regione.

„Nuo to, kaip Lietuvos ir kitų Baltijos šalių žiniasklaidos sistemos sugebės įveikti vis dar ryškius ekonominės krizės padarinius, kaip nuosekliai ir atsakingai bus sprendžiami žiniasklaidos politikos klausimai, iš dalies priklauso demokratijos raida visame regione. Įvairus ir kokybiškas žiniasklaidos turinys yra tinkamiausias vaistas ir nuo vidaus, ir nuo išorės ligų: per didelio politikų noro reguliuoti žiniasklaidos turinį ir užsienio propagandos poveikio“, – teigia docentas D. Jastramskis.

Nepašviestas žiniasklaidos ir politikos sankirtų teritorijas tyrėjai konferencijoje „šukuos“ trimis – žiniasklaidos politikos, propagandos ir informacinių karų, politinės komunikacijos – kryptimis. Konferencijos pradžia – gegužės 7 d. 9 val.

Išsamesnė informacija apie konferenciją – interneto svetainėje http://www.mediaconference.kf.vu.lt/ .

Daugiau informacijos:

Inga Kazakevičiūtė
Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto
Žurnalistikos instituto specialistė

El. paštas inga.kazakeviciute@kf.vu.lt
Tel. 8 5 219 3041

Patalpinta: Žiniasklaida