Ką reikia žinoti apie eurą? Dalyvauk stovykloje „Europos verslo reporteris“ ir išsiaiškink!

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Lietuvos banku ir dienraščiu „Verslo žinios“ 2014 m. spalio 9–12 d. organizuoja stovyklą „Europos verslo reporteris 2014“. Stovykla rengiama jau trečią kartą. Jis tikslas – stiprinti pradedančiųjų žurnalistų ir nuomonės formuotojų profesinius gebėjimus ir populiarinti svarbiausias ES ekonomikos temas.

Anastasijos Radionovos nuotr. (Naudojama pagal CC licenciją)

Norite kartu su žiniasklaidos profesionalais patobulinti profesinius įgūdžius? Domitės ekonomikos temomis ir norite betarpiškai pabendrauti su žinomais ekonomistais, politikais ir verslininkais? Ieškote naudingų profesinių kontaktų? Iki rugsėjo 19 d. registruokitės į stovyklą!

Nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuva įsijungs į euro zoną; tai atvers naujas galimybes Lietuvos ekonomikai, verslui ir gyventojams. Tad šių metų stovyklos tema – ką verslo reporteris turi išmanyti apie eurą? Su išsamia stovyklos programa galite susipažinti pazinkeuropa.lt.

Į stovyklą kviečiami žurnalistikos, taip pat ekonomikos, verslo ir politikos mokslų studentai, kurie turi ambicijų tapti nuomonės formuotojais viešojoje erdvėje. Tarp paskutinės stovyklos dalyvių, tuo metu studentų – lrt.lt žurnalistas Edgaras Savickas, lėkštė.lt įkūrėjas Tomas Vonžodas, euroblogas.lt autorė ir VMG kūrybos vadovė Ieva Elvyra Kazakevičiūtė.

Ką turite padaryti, kad būtumėte pakviesti į stovyklą? Keliais sakiniais suformuluokite temos, kurią norėtumėte nagrinėti stovykloje, pagrindinius teiginius (iki 1000 spaudos ženklų) ir 3 klausimus, kuriuos norėtumėte užduoti stovyklos pranešėjams. Registruokitės čia iki rugsėjo 19 d. 16 val. Atrankos rezultatai bus skelbiami iki rugsėjo 25 d.

Stovykla vyks Dvarčėnų dvare Alytaus rajone. Transportu iš Vilniaus ir Kauno, apgyvendinimo ir maitinimo išlaidomis pasirūpins organizatoriai.

Iki susitikimo stovykloje!

Europos verslo REPORTERIS

Ką verslo reporteriui reikia išmanyti apie eurą?

2014 m. spalio 9-12 d.

PROGRAMOS PROJEKTAS

Spalio 9 d. (ketvirtadienis)

10:00-10:45 Dalyviai renkasi EK atstovybėje, susipažinimas

11:00-12:30 Apsilankymas Lietuvos Banke (susitikimas su LB valdybos nare I. Šimonyte) ir Pinigų muziejuje (muziejaus vadovo V. Laurinavičiaus pasakojimas apie Lietuvos finansų sistemos istoriją nuo 1991 m.)

12:30-13:30 Pietūs

14:00-18:00 Vykimas į stovyklos vietą, speciali užduotis studentams pakeliui

18:30 Atvykimas į stovyklos vietą, įsikūrimas, kava

19:30-20:30 Stovyklos atidarymas / komandos formavimo žaidimai / programos pristatymas/ studentų savarankiškos užduoties pristatymas

20:30 Vakarienė

Spalio 10 d. (penktadienis)

8:00 Pusryčiai

9:00 – 13:30 Kaip dirba verslo žurnalistas? (moderatorių vedama interaktyvi sesija)

Pinigų politikos temos specifikos, reikalavimų ir šaltinių aptarimas

– Praktinė užduotis: Ekonomikos žargono „vertimas į žmonių kalbą“

Darbas grupėse: pateiktų straipsnių, reportažų apie pinigų politiką analizė ir aptarimas

Tiriamoji verslo žurnalistika (Rytas Staselis)

12:00 Kavos pertraukėlė

– Pasirengimas darbui su pranešėjais: kaip parengti gerą interviu verslo tema? (Aurelijus Katkevičius, 12:30-13:30)

14:00 Pietūs

15:00-18:30 Kaip veikia Europos ekonominė ir pinigų integracija?

Ekonominė ir finansų krizė Europoje. Ko išmokome? Ar suvaldysime krizes ateityje? (N. Mačiulis, Swedbank vyriausiasis ekonomistas)

16:00 Kavos pertraukėlė

– Ekonominė ir pinigų sąjunga. Ką reiškia ekonominė ES šalių integracija ir kaip ji veikia? Kiek toli siekiančios integracijos reikia? (M. Jurgilas, LB valdybos narys)

Savarankiškos pinigų politikos ypatybės mažose atvirose ir didelėse uždarose ekonomikose. Kodėl vienos ES šalys siekia prisijungti prie Eurozonos, o kitos neskuba? Euro poveikis eksportui? (M.Jurgilas, LB valdybos narys)

18:30-20:00 Dienos aptarimas ir savarankiškas darbas

20:00 Vakarienė

Spalio 11 d. (šeštadienis)

9:00-10:00 Savarankiškas darbas, galimybė pasikonsultuoti su moderatoriais

10:00-16:00 euras lietuvoje

10:00-11:30 Lietuvos įsijungimas į euro zoną (M.Skuodis, LB, TSPMI; M. Majauskas, finansų ekspertas)

– Įsijungimo nauda ir sąnaudos, rizikos ir galimybės

– Kaip vyksta pasirengimas euro įvedimui?

(11:30 Kavos pertraukėlė)

– Komunikacijos iššūkiai. Gyventojų nuomonė prieš ir po euro įvedimo: ar baimės materializuojasi? (G. Simonavičius, LB komunikacijos dep. direktorius; M. Majauskas, finansų ekspertas)

13:00 Pietūs

14:00-15:00 Euro įvedimo patirtis Latvijoje

(LT ambasadorius LV Ričardas Degutis)

15:00-16:00 Interviu su verslo atstovais – kokia euro įvedimo nauda ir sąnaudos jiems?

(16:30 Kavos pertraukėlė)

17:00-20:00 Dienos aptarimas, savarankiškų darbų pabaigimas ir pristatymas

20:00 Vakarienė

(21:00-23:00 Darbų vertinimas)