Prasideda Žurnalistų dienos „leŽuDi‘14“

Minėdami 110-ąsias spaudos atgavimo metines, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto studentai klausia: „Kiek laisvas žurnalistas?“ ir kviečia atsakymo ieškoti „leŽuDi“ metu. Dvidešimt trečiosios Žurnalistų dienos vyks gegužės 6-9 dienomis.

Kasmetinės šventės metu vyks įvairūs renginiai – nuo paskaitų ar seminarų iki sporto ir vakarėlių.

Antradienį, gegužės 6-ąją, „leŽuDi“ pradės seminaras „Kaip teisėtai gauti net viešai neteikiamos informacijos?“. Jį organizuoja „Transparency international“ Lietuvos skyrius. Seminarą ves organizacijos „Zašto ne“ steigėjas ir vadovas Darko Brkan. „Zašto ne“ sieka didesnio valdžios institucijų atskaitingumo, skaitmeninės žiniasklaidos bei naujų technologijų indėlio skatinant demokratines permainas Bosnijoje ir Hercegovinoje. Vakare studentai žurnalistų bendruomenę pakvies į protų mūšį vyninėje „Franki“. Jame ketina dalyvauti didžiausių šalies žiniasklaidos priemonių komandos bei patys studentai.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – gegužės 7-ąją – vyks trys renginiai. Žurnalistikos institute (Maironio g. 7) svečiuosis ir su studentais apie žurnalistiką beižiniasklaidą Sąjūdžio metais ir dabar diskutuos prof. Vytautas Landsbergis. Iš karto po to vidiniame instituto kiemelyje įvyks „leŽuDi“ atidarymo renginys.

Trečiąją šventės dieną, ketvirtadienį, Vilniaus universitete įvyks diskusija tarp naujienų agentūros BNS vyriausiosios redaktorės Jūratės Damulytės, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus ir Žurnalistikos etikos inspektoriaus patarėjo Deivido Velko. Diskusijos tema: „Žurnalistų laisvės suvaržymo pavyzdžiai Lietuvoje“.

2014-ųjų Žurnalistų dienos baigsis penktadienį, gegužės 9-ąją. Saulėtekyje, Vilniaus universiteto Sporto ir sveikatos centro sporto salėje įvyks tradiciniai žurnalistų sporto renginiai. Studentai ir žurnalistų sporto klubas „PRESS‘as“ sužais draugiškas krepšinio rungtynes, o vėliau stadione įvyks futbolo turnyras tarp Žurnalistikos instituto alumnų, dabartinių studentų, LRT ir „PRESS‘o“ ekipų. Paskutinis „leŽuDi“ akcentas – vakarėlis klube „Tarantino“ su Erica Jennings ir Viktoru Diawara.

Tradicinės žurnalistų šventės organizatoriai studentai dėkoja generaliniam rėmėjui „TELE2“, taip pat portalui delfi.lt ir Lietuvos žurnalistų sąjungai.

Žurnalistų bendruomenės vardu kviečiame apsilankyti „leŽuDi‘14“ renginiuose!

programa

Patalpinta: Universitete