Šviesių šv. Kalėdų Vilniaus akademinei bendruomenei linkėjo kardinolas A. J. Bačkis

Advento vakarui skirtas giesmes giedojo LMTA pedagogai bei LRT jaunimo choras. Autorės nuotr.

Gruodžio 21-osios pavakarę Vilniaus aukštųjų mokyklų bendruomenės susirinko į Advento vakarą šv. Jonų bažnyčioje.

Susitelkimo vakarą pradėjęs šv. Jonų bažnyčios rektorius kun. Stasys Kazėnas  susirinkusiuosius sveikino artėjančių šv. Kalėdų proga.

„Noriu visus drąsinti, kad nebijotume savo gyvenime priimti Dievo mums duotų dovanų, dalintis vieni su kitais ramybe ir gražiu gyvenimu, garbinti Dievą. Visiems palaimingų Naujųjų metų“, – linkėjo kun. S. Kazėnas. Vilniaus universiteto rektorius akademikas Benediktas Juodka ragino visiems linkėti dvasinės ramybės ir atsiprašyti, jei ką padarėme blogo šiuo santarve dvelkiančiu Advento laikotarpiu.

Rektorių ir bendruomenę sveikino ir kalėdaičiais dalinosi Vilniaus arkivyskupas kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Autorės nuotr.

Kardinolas, Vilniaus arkivyskupas Audrys Juozas Bačkis sakė, jog žvakių šviesos, kuriomis papuošta šv. Jonų bažnyčia, primena, kad artėja Kalėdos, tačiau mes neturime pasitenkinti vien išorine šviesa. Mūsų širdys turi pakilti į amžinąją šviesą. Žmonės sielojasi dėl darbų, tačiau dabar mes turime progą pažvelgti aukščiau, nes reikia žiūrėti ne tik į ateitį, bet ir į Dievą.  Kardinolas Audrys Juozas Bačkis taip pat linkėjo išlaikyti mūsų širdyse viltį, kuri leidžia priimti gyvenimo sunkumus, kasdienines kliūtis.

Ištraukas iš J. O’Donohue knygos „Keltų pasaulio dvasinė išmintis“ skaitė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos tarptautinių ryšių skyriaus koordinatorė Kristina Valentonienė ir dėstytojas Raimondas Paškevičius. Advento vakarui skirtas giesmes giedojo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pedagogai, solistai Asta Krikščiūnaitė, Deividas Staponkus bei Lietuvos radijo ir televizijos jaunimo choras.

Patalpinta: Lietuvoje, Naujienos