„Twitter“ daro vis didenę įtaką visoms gyvenimo sritims

Socialinio tinklo ,,Twitter‘‘ įtaka pasaulyje didėja.

Socialinis tinklalapis „Twitter“, kuris buvo sukurtas korporacijos „Obvious“, esančios San Franciske, yra žinučių siuntimo, socialinio tinklo, „mikrobloginimo“ ir to, kas vadinama „dalyvavimu“, mišinys. Tai reiškia, kad žmonėms suteikiama galimybė virtualiai dalyvauti visuose naujausiuose įvykiuose.

Kitaip nei daugumoje socialinių tinklų, tekstines žinutes gali matyti ne tik vartotojo draugų ratas, bet ir pašaliniai žmonės, vadinami „sekėjais“, kuriems įdomu tai, kas rašoma.

Šiuo metu „Twitteris“ turi per 200 millionų vartotojų ir sparčiai vejasi „Facebook“.

,,Twitter‘‘ paplitimas pasaulyje.
,,Twitter‘‘ paplitimas pasaulyje.

Reklaminis įrankis

Per savo trumpą gyvavimo laikotarpį „Twiteris“ tapo labai svarbiu reklaminiu įrankiu garsenybėms, politikams, verslininkams. Jie internete atskleisdavo daug savo privataus gyvenimo detalių. Be to, šiame tinkle visuomenei suteikiama galimybė kalbėtis tiesiogiai su žmonėmis ir institucijų atstovais. To dar niekada nėra buvę internete.

Žinomi žmonės, politikai, verslininkai samdo darbuotojus, kurie galėtų kiekvieną dieną rašyti „Twiterio“ žinutes. Garsenybių gerbėjams yra rašomos visos naujienos ir įvykiai, verslininkai skelbia reklamas, o pavyzdžiui, dabartinis JAV prezidentas Barakas Obama „Twiterį“ naudojo savo rinkimės kampanijos metu.

Organizavimo įrankis

2009 metų balandį Moldovos gyventojai, pasinaudodami internetu, sukvietė į protestą prieš komunistų valdymą per 10 000 jaunų žmonių.

Tų pačių metų birželį Irane, prezidento rinkimų metu, kai šioje šalyje žiniasklaida buvo cenzūruojama, „Twitter“ pagalba organizuoti protestai ir skleista informacija.

Reikšminga aplinkybė, kai Irano protestų metu JAV valstybės departamentas oficialiu elektroniniu laišku kreipėsi į „,Twitter“ tinklo administraciją, prašydamas nukelti numatytą tinklo techninį patikrinimą, kad būtų iraniečiai per „Twitterį“ galėtų informuoti pasaulį apie masinius protestus Teherane.

„Twiteris“ JAV valstybės departamento prašymą patenkino. Tai parodė prezidento B. Obamos administracijai, kad socialinis tinklas gali būti naudojamas ir kaip diplomatijos irankis. JAV valstybės sekretorė Hillary Klinton viešuose pasisakymuose dažnai kalba apie elektroninę diplomatiją, ypač tokią, kur veikia masinės informavimo ir komunikavimo priemonės.

Parengta pagal The New York Times informaciją