Daiktų žymėjimas padeda išvengti vagystės
Balandžio 27 dieną, Vilniaus universiteto Jungiamuosiuose rūmuose vyko akcija, kurios metu Vilniaus pirmojo policijos komisariato atstovai žymėjo studentų elektroninę techniką.
Žymėjo telefonus ir kompiuterius
Susirinkę studentai kantriai laukė eilėje, kuomet galės pažymėti savo daiktus. Akcijos metu buvo žymimi mobilieji telefonai ir nešiojamieji kompiuteriai.
Pasak Vilniaus pirmojo policijos komisariato apylinkės inspektoriaus tyrėjo Michailo Butylovo, ši prevencinė akcija visų pirma siekia apsaugoti, o ne surasti. Norint pažymėti daiktą buvo būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Pasiteiravus, kodėl šiandien nebuvo žymimi dviračiai, M. Butylovas teigė, kad tai reikalautų didesnio kiekio žmonių, kitokių priemonių.
Praėjusi akcija sėkmingesnė
„Šiandien dviračių nežymėjome, kadangi tai reikia atlikti su specialiu aparatu, graviruoti, tai užimtų daugiau laiko ir susidarytų žymiai didesnės eilės. Gegužės pabaigoje rengsime akciją, kada žymėsime dviračius“, – apie žymėjimo subtilybes kalbėjo tyrėjas M. Butylovas.
Tai antras kartas, kuomet policijos komisariato atstovai atvyksta į VU padalinius rengti tokią prevencinę akciją. Ankstesnė akcija buvo rengta praėjusį pavasarį. Jos metu buvo pažymėta 115 daiktų. Iš jų: 55 kompiuteriai, 31 mobilieji telefonai, 23 dviračiai, 5 fotoaparatai, 1 automagnetola.
Populiariausia mokyklose
Kaip teigė Nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistė Vilma Šlepikienė, tokios akcijos populiariausios mokyklose.
„Žymime daug telefonų, mp3 grotuvų, fotoaparatų. Nešiojamųjų kompiuterių sulaukiame retai, mokyklose mažai, kas jais naudojasi“, – konstatavo pareigūnė.
Daiktai žymimi specialiu bespalviu žymekliu, kuriuo užrašytas numeris, sunkiai įžiūrimas. Visi pažymėti daiktai įrašomi į policijos apskaitos žurnalą.
Visi, kurie gyvena Saulėtekyje, tačiau nedalyvavo akcijoje, gali kreiptis į Pirmąjį policijos komisariatą. Tie, kurių gyvenamoji vieta yra kita, gali kreiptis į artimiausius savo komisariatus gyvenamojoje vietoje. Kiekvienas komisariatas vykdo šią prevencinę akciją. Vagystės atveju, pažymėtą daiktą surasti ir grąžinti tikrajam savininkui yra lengviau.
Studentai džiaugėsi
Filologė Justė akcijos metu pažymėjo kompiuterį ir savo mobilųjį telefoną.
„Man patiko akcija. Apie ją sužinojau iš elektroninio laiško. Jaučiuosi šiek tiek saugiau. Apie tokias akcijas žinojau ir anksčiau, tačiau jose dalyvauti vis nepavykdavo“, – džiaugėsi studentė Justė.
Akcijoje buvo galima pastebėti, kad vyriškių buvo vos keli. Studentas Mantas mano, kad per didelis vyrų pasitikėjimas savo jėgomis gali būti pražūtingas. Būtent didžiąją dalį telefonų, kitos technikos būna pavogta iš vyrų, o ne iš moterų.
„Šiandien pažymėjau telefoną. Norėčiau, kad tokios akcijos vyktų dažniau“, – džiaugėsi studentas Mantas.
Akcijos metu buvo pažymėti 59 daiktai: 17 mobilieji telefonai, 38 kompiuteriai, 3 fotoaparatai, vienas diktofonas.
Kita tokia prevencinė akcija vyks gegužės pabaigoje.