Radijo stotis „Start FM“ naudoja tik atviro kodo programinę įrangą

Vilniaus universiteto radijas „Start FM“ (VUR-SFM) nuo šiol gali vadintis ne tik nepriklausomos muzikos transliacijų pradininku Lietuvoje. Po visą vasarą trukusių sistemos testavimo ir derinimo darbų, radijo stotis tapo pirmuoju eterio bangų radiju Lietuvoje, transliacijoms naudojančiu tik atviro kodo programinę įrangą.

Perėjimas prie nemokamos ir atviros programinės įrangos buvo viena pagrindinių stoties technologinės reformos dalių. Tai leido gerokai praplėsti funkcionalumo – garso kokybės, sistemos  stabilumo ir radijo eterio valdymo patogumo – rodiklių ribas. „Radijas iš tiesų yra nepriklausomas ir „nepririštas“ – net ir prie studijos. Aukštos kokybės radijo eterio transliacijas sugebame rengti iš bet kurios pasaulio vietos. Pagaliau galime drąsiai pareikšti, kad radijas yra atviras, inovatyvus, ir tikrai nemokamas. Esame universiteto bendruomenė: mokomės, tobulėjame – mokame! Išsikeltas užduotis sugebame atlikti minimaliais laiko ir žmogiškaisiais ištekliais, bei dar mažesniais kaštais“, – sprendimą komentavo radijo stoties informacinių technologijų palaikymo ir plėtros projektų vadovas Alfredas Beinartas.

Naujoji radijo stoties eterio valdymo sistema veikia Linux ir Unix operacinių sistemų šeimų terpėje ir naudoja Rivendell bendruomenės tobulinamą ir prižiūrimą radijo transliacijų automatizavimo sistemą. Radijo stoties „Start FM“ komanda džiaugiasi, kad žengtas žingsnis padeda populiarinti atvirąjį kodą ir siekti pagrindinio aukštojo mokslo tikslo – darnios, mąstančios ir atviros žinių visuomenės kūrimo šalyje ir pasaulyje.

Vilniaus universiteto radijas „Start FM“ – pirmoji nekomercinė ir vienintelė vien nepriklausomą muziką grojanti radijo stotis Lietuvoje, girdima 94,2 MHz FM dažniu Vilniuje bei internete.

Patalpinta: Naujienos, UŽ Radijas