* Spauskite rubrikų pavadinimus

KURIANTYS LIETUVĄ

Vilnių iškeitė į regioną: „Esu ten, kur man gera“

Dovilė STOŠKUTĖ
Dažnai kalbama apie klestinčią sostinę ir gerokai nuo jos atsiliekančius kitus miestus. Tačiau akivaizdu, kad Lietuva nėra tik Vilnius. Ir Lietuva nėra tik išsilavinę, sėkmingai dirbantys žmonės sostinėje. Daug spalvingų gyvenimų, įdomių žmonių bei įkvepiančių pavyzdžių glūdi kiekviename šalies regione. Viena tokių – šiuo metu Kelmėje gyvenančios ir ten verslą įkūrusios Agnės Klevinytės gyvenimo istorija.

 

Jaunosios muzikologės horizonte ne tik knygos

Lukas ALUZAS

Mažeikiuose gimusi ir augusi, vėliau į nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą įstojusi, dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) I kurse muzikos teoriją ir kritiką studijuojanti Lukrecija Stonkutė drąsiai gali būti vadinama veikliausia ir sėkmingiausia jaunąja muzike.
Mergina yra gerai žinoma ne tik kaip muzikologė, kurios straipsniai spausdinami „Septyniose meno dienose“ ar „Lietuvos žiniose“, bet ir kaip talentinga vargonininkė. Lukrecija gauna daug koncertų pasiūlymų, o neseniai kartu su smuikininku Zbignevu Levickiu, arfinininke Gabriele Ašmontaite ir sopranu Emile Ribokaite Vilniaus rotušėje atliko analogų niekur neturinčią koncertinę programą „Keturi metų laikai ir Ave Maria“.
Pokalbis vyko LMTA antrųjų rūmų vargonų auditorijoje – čia Lukrecija kruopščiai ruošėsi vakarinėms mišioms Vilniaus šv. Kryžiaus bažnyčioje, kurioje dažną vakarą atlieka religinę muziką.

Gydytojas Kęstutis Stašaitis: „Tobulėti turime visi“

Lukas DULSKAS
Šiandien didžioji dalis skirtingų žiniasklaidos priemonių, dažnai naudodamos antraštinių masalų pinkles, iš atskirų detalių sukuria sensacingas kriminalines naujienas, nepaisydamos Visuomenės informavimo etikos kodekso. Dėl šios priežasties kilnūs gydytojų pasiekimai, verti pagarbos, yra paliekami užmarštyje.
Pasak anesteziologo-reanimatologo, Kauno klinikų direktoriaus medicinai ir slaugai dr. Kęstučio Stašaičio, tobulėti turėtų ir žiniasklaida, kuri dažnai savo reitingus stengiasi pakelti skelbdama neteisingas žinutes skambiomis antraštėmis. Gydytojas taip pat sutiko pasidalinti savo patirtimi ir mintimis apie profesinę kasdienybę Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje, asmeninius iššūkius bei visuomenėje gajus stereotipus.