Eurolygoje „Žalgiris“ nutraukė įspūdingą „Panathinaikos“ pergalių seriją

Gruodžio 7 d., ketvirtadienį, prasidėjo 2017/2018 m. Eurolygos reguliariojo sezono vienuoliktasis turas, kuriame po permainingai ir fatališkai besiklosčiusių rungtynių trečią pergalę namuose šventė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, 80:74 (10:20, 21:13, 33:14, 16:27) įveikę Atėnų „Panathinaikos“ klubą ir į savo sąskaitą įsirašę šeštąją pergalę.

Autorės nuotr.Autorės nuotr.

Rungtynes aktyviau pradėjo svečių komanda, per pirmąsias tris rungtynių minutes įmetusi keturis taškus. Žalgiriečių sąskaitą tik praėjus beveik keturioms minutėms nuo rungtynių pradžios atidarė įžaidėjas Kevinas Pangosas, pataikęs tolimą metimą. Nors vangiai pradėję rungtynes „Žalgirio“ krepšininkai pasivijo graikų klubą ir įpusėjus kėliniui trumpam įsiveržė į priekį vienu tašku, visgi labiausiai rėtį priminusi „Žalgirio“ gynyba šeimininkams netalkino, o pamažu įsibėgėję „Panathinaikos“ krepšininkai pirmąjį ketvirtį baigė su dešimties taškų persvara (10:20).

Į rungtynes šviežio oro gūsį įpūtė antrajame kėlinyje „Žalgirio“ taškų sąskaitą tritaškiu papildęs Artūras Milaknis. Kur kas labiau sustyguotą žaidimą ėmęs demonstruoti „Žalgiris“ pradėjo intensyviai artėti prie Atėnų klubo. Likus šiek tiek daugiau nei dviems sekundėms iki ilgosios pertraukos itin rezultatyvią ataką sumeistravo centras Brandonas Davisas ir vienas „Žalgirio“ lyderių Edgaras Ulanovas. Vidurio puolėjas iš Filadelfijos pataikė tritaškį su pražanga ir stojo mesti baudos metimą. Šis buvo netaiklus, tačiau prie kamuolio pirmasis suskubo Edgaras Ulanovas, pataisydamas netaiklų komandos draugo metimą, bei vienos atakos metu „Žalgiriui“ pelnydamas penkis taškus. Po šio efektingo antrojo kėlinio finišo žaliai balti pasuko į rūbinę laimėję antrąjį ketvirtį 21:13 ir sutirpdę Atėnų „Panathinaikos“ pranašumą iki dviejų taškų (31:33).

Po pertraukos Kauno klubas demonstravo kur kas agresyvesnį krepšinį tiek puolime, tiek  gynyboje – nė nespėjus įpusėti trečiajam kėliniui „Žalgiris“ jau buvo susirinkęs penkias komandines pražangas. Pyktį pradėjo demonstruoti ne vien žalgiriečiai – po dar vienos pražangos, užfiksuotos Axeliui Toupanui, arenoje pasigirdo griausminga necenzūrinė skanduotė, nukreipta į teisėjus.

Toliau nemažindamas žaidimo tempo „Žalgiris“ persvėrė rungtynių rezultatą į savąją pusę, tačiau netrukus pakilią nuotaiką apkartino „Panathinaikos“ puolimo metu ant žemės skausmingai pargriuvęs Paulius Valinskas. Nuo žemės įžaidėjas pakilo tik su Pauliaus Jankūno ir Edgaro Ulanovo pagalba, o aikštelę paliko lydimas komandos medikų. Po nemalonaus incidento žaliai baltą galybę Kauno klubas ėmė rodyti trečiojo rungtynių kėlinio antroje pusėje, kada sistemingai dirbę gynyboje ir įtvieskę daugiau agresyvumo puolime Kauno „Žalgirio“ krepšininkai rungtynių rezultato skirtumą padidino iki dviženklio skaičiaus ir apsukų nė nemanęs mažinti Kauno klubas trečiąjį kėlinį baigė jau septyniolikos taškų atotrūkiu 64:47.

Visgi septyniolikos taškų persvara pergalės „Žalgiriui“ dar nežadėjo, o fatališkas trileris įvyko ketvirtajame kėlinyje.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui pyktį aikštelėje ėmė demonstruoti vienas „Panathinaikos“ lyderių Nicos Papas, vieną po kito įsmeigęs du tritaškus iš eilės, ir taip kartu su komandos draugų našiomis pastangomis gynyboje sumažindamas Graikijos klubo atsilikimą iki penkių taškų. Nors likus daugiau nei šešioms minutėms iki ketvirtojo ketvirčio pabaigos po Pauliaus Jankūno dvitaškio metimo „Žalgiris“ dar kartą nutolo keturiolikos taškų skirtumu, Atėnų „Panathinaikos“ vyriausiasis treneris Chavi Paskalis paprašė minutės petraukėlės, po kurios vilčių laimėti nepraradęs graikų klubas stojo į lemiamą šturmą. Nicos Papas pataikė dar vieną tolimą metimą, po dar dviejų rezultatyvių atakų „Panathinaikos“ vėl sumažino skirtumą iki šešių taškų. Nelaukdamas dar didesnio rungtynių eigos komplikavimosi Šarūnas Jasikevičius skubiai paprašė minutės pertraukėlės, po kurios itin sudėtingą metimą aukšta trajektorija pateikė Vasilje Micičius vėl padidindamas „Žalgirio“ atotrūkį 64:72. Likus dviems minutėms ir dvidešimt vienai sekundei iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Pauliui Jankūnui rungtynių arbitrai skyrė penktąją pražangą, todėl lemiamomis rungtynių akimirkomis „Žalgiris“ liko kautis be komandos kapitono pagalbos. Visgi ir be kapitono indėlio „Žalgiris“ nepaleido turėtos persvaros bei nuskambėjus finalinei sirenai triumfavo rezultatu 80:74, taip nutraukdamas Atėnų klubo penkių iš eilės laimėtų rungtynių seriją.

Rezultatyviausiai „Žalgirio“ gretose ketvirtadienio vakarą sužaidė Paulius Jankūnas (17 tšk., 4 atk. kam.), trylika taškų pridėjo amerikietis Aaronas White (5 atk. kam.), tašku mažiau prie pergalės prisidėjo įžaidėjas Kevinas Pangosas (5 atk. kam., 11 rez. perd.).

Atėnų „Panathinaikos“ klube daugiausiai taškų surinko tritaškių liūtį ketvirtajame kėlinyje sukėlęs Nicos Papas (16 tšk., 4/7 tritaškiai), penkiolika taškų pridėjo centras Chrisas Singletonas (3/4 tritaškiai).

Po vienuolikos turų Kauno „Žalgiris“ su šešiomis pergalėmis ir penkiais pralaimėjimais rikiuojasi septintas, Atėnų klubas užima ketvirtąją vietą (7-4).

Dvyliktojo turo rungtynes Kauno „Žalgiris“ žais gruodžio keturioliktąją dieną išvykoje su Stambulo „Fenerbahce“ klubu.

Patalpinta: Sportas