2017 metus Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė pasitiko su aukso medaliais

Gruodžio 11-17 dienomis Taline, Estijoje vyko 2017 metų pasaulio jaunimo (iki 20 metų)  ledo ritulio 2 diviziono A grupės čempionatas, kuriame su Estijos, Rumunijos, Kroatijos, Olandijos bei Japonijos ledo ritulio rinktinėmis kovėsi ir Lietuvos jaunimas, kuris mūsų šaliai iškovojo aukso medalius. Visus penkis mačus laimėję lietuviai aukso medaliais užsitikrino ir kelialapį į aukštesnį – 1B divizioną, kuriame jau žaidė prieš šešerius metus. Jame šiais metais rinktinė rungsis su Norvegijos, Lenkijos, Slovėnijos, Italijos ir Ukrainos ledo ritulininkais.

Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinės treneriai Bernd Haake, Jim Setters bei Mindaugas Kieras. Evgenii Rancev nuotr.Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinės treneriai Bernd Haake, Jim Setters bei Mindaugas Kieras. Evgenii Rancev nuotr.

Jau pirmosiose praėjusio turnyro varžybose Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė parodė savo charakterį 5:0 ir įveikė Olandijos rinktinę. Antrąsias turnyro varžybas Lietuvos rinktinė sužaidė su šeimininkų estų sportininkais, kuriuos įveikė rezultatu 7:1. Rumunijos rinktinę Lietuvos jaunimas sutriuškino rezultatu 11:5, o varžybose su Kroatijos ekipa abejonių nepaliko – laimėjo 13:0. Penktose turo varžybose Lietuva rezultatu 6:4 įveikė Japonijos ledo ritulio rinktinę, kuri iki tol čempionate nepralaimėjo nė karto.

Pagrindinis Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinės vartininkas Artur Pavliukov taip pat pripažintas geriausiu turnyro vartininku. Šiuo metu Jungtinių Amerikos Valstijų „La Crosse Freeze“ klube žaidžiantis vartininkas, kol kas čempionato metu praleidęs tik 10 varžovų smūgių, paklaustas apie turnyro įspūdžius šypsosi: „Kol kas dar praėjo per mažai laiko, todėl visos emocijos, įspūdžiai dar viduje kunkuliuoja. Visų pirma, manau, kad didžioji dalis mūsų sėkmės priklausė nuo trenerių Bernd Haake‘s, Mindaugo Kiero bei Jim Setters‘o įdėto darbo. Taip pat labai daug ką lėmė ir tai, kad komandoje žaidėme kaip vienas kumštis. Nors turėjome ir gerų, ir blogų akimirkų, komanda visada išlikdavo kovinga ir stipri. Manau, ir gera atmosfera rūbinėje mums padėjo žengti ant nugalėtojų pakylos. Vyrai visą savaitę dirbo atiduodami visas jėgas, todėl dabar galime džiaugtis ir šio darbo rezultatais. Visos komandos vardu noriu padėkoti visiems sirgaliams, kurie atvažiavo mūsų palaikyti į Estiją, tiems, kurie varžybų transliacijas stebėjo Lietuvoje. Mums mūsų sirgaliai – tai lyg papildomas žaidėjas aikštelėje.“

2017 metų pasaulio jaunimo ledo ritulio 2 diviziono A grupės čempionate Lietuvos rinktinei daugiausiai įvarčių pelnė Emilijus Krakauskas, o naudingiausiu viso čempionato Lietuvos rinktinės žaidėju paskelbtas Ilja Četvertakas. Į 2 diviziono B grupę kitais metais keliaus Kroatijos jaunimo ledo ritulio rinktinė, kuri šių metų čempionate užėmė paskutiniąją, 6-ąją vietą.

Patalpinta: Lietuvoje, Naujienos, Sportas