Vokiečių g, 18, 16, 14, 12, 10, 8, 6

Čia stovinčių septynių namų Antrojo pasaulinio karo ugnis nepalietė. Dauguma jų iki šių dienų išsaugojo autentiškus fasadus ir architektūros formas. Tik adresu Vokiečių g. 10 įsikūrę Žuko namai ankstyvąjį klasicizmą išmainė į madingą „bydermejerio“ stilių. Dabar tai politikų tvirtovė – Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas.

Išskirtinis šios Vokiečių gatvės atkarpos statinys – namas, adresu Vokiečių g. 16, kurį XVIII amžiuje projektavo Vilniaus katedros architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius. Šiuo metu aplink jį sukiojasi moterys, norinčios užsukti į apatinio trikotažo parduotuvėlę „Pati pati“ ar pasigražinti „Figaro“ salone.

Žuko namų (dab. Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas) architektūros elementai. Autorės nuotr.

Dailiosios lyties atstoves dažnai sutiksi ir kitoje vietoje – soliariume „Solisun“, o vyrus kojos neša į greta esančius restoranus, kavines, barus.

Meniu pasirinkimas – platus: sušiai „Soya“ restorane, mėsainiai „Hesburger’yje“, grilyje kepta jautiena „The Smoke House“ restorane, spurgos „Senolių kepyklėlėje“, importiniai gėrimai „Tappo d’oro“ bare, kiaulienos šonkauliukai „Forest“ restorane, rankų darbo skanėstai „Senamiesčio šokoladinėje“, naminiai ledai šeimos restorane „Kuku muku“ ir legendinis sūrio pyragas jau ketvirtoje kavinėje „Coffee Inn“.

Patalpinta: Gatvės