Skelbiamas žurnalistinių tyrimų konkursas

Troškote į dienos šviesą iškelti gilesnės analizės reikalaujančią temą, tačiau aplinkybės  buvo nepalankios? Startuoja atsinaujinęs žurnalistinių tyrimų konkursas.  Čia žmogaus teisių ar korupcijos politikoje tematikos tyrimams skiriamas 3000 eurų prizinis fondas.  Norintys dalyvauti konkurse kviečiami iki gegužės 22 d. pildyti dalyvio anketą.

„Šio konkurso akcentas – pasirengimas tyrimui. Solidžiausius tyrimo planus parengusiems ir savo  kompetencijomis įtikusiems komisiją profesionalams jau po pirmo etapo bus skiriama 1000 eurų stipendija tyrimui įgyvendinti. Kitus pirmą etapą įveikusius žurnalistus kviesime iš paties padirbėti ir pretenduoti į likusį prizinį fondą. Jie bus vertinami atsižvelgaint į galutinį rezultatą –  žurnalistinį tyrimą”-  atkreipė dėmesį „Media4change” konkurso iniciatorė Neringa Jurčiukonytė.

Pernai metais pirmą kartą startavęs žurnalistinių tyrimų konkursas parodė, kad ne visi  dalyviai pasinaudojo konkurso teikiamomis galimybėmis. Patyrusių mentorių komanda yra pasirengusi dalyvius palaikyti ir konsultuoti. „Tad labai skatiname konsultuotis su pasirinktais mentoriais  nuo pat pirmos stotelės (tyrimo plano) iki galutinio rezultato – kokybiško žurnalistinio tyrimo” – teigė Neringa Jurčiukonytė.

Norintys žmogaus teisių ar korupcijos temomis atlikti žurnalistinį tyrimą kviečiami pildyti dalyvio anketą. Anketa susideda iš dviejų dalių. Pirmąją dalį skatiname pildyti nedelsiant. Jos duomenys konkurso organizatoriams leis palaikyti: besirenkantys organizatorių siūlomas temas bus nukreipiami į šaltinius, konkurso dalyviai susitiks su pasirinktais mentoriais. Jie padės užpildyti kokybiškus tyrimų planus.  Neturintys savo temos kviečiami nelaužyti galvų: organizatoriai turi ką pasiūlyti.

Užpildytų anketų lauksime iki gegužės 22 d. Pirmo etapo rezultatus planuojama skelbti gegužės 26 d.

Atkreipiame dėmesį į vertinimo kriterijus:

 1. Žurnalistinių tyrimų temos turi būti aktualios, kelti problemiškus ir kompleksinius klausimus, atitikti visuomenės interesą.
 2. Temos turi atitikti pasirinktą tyrimo kryptį: žmogaus teisės Lietuvoje arba korupcija politikoje.
 3. Tyrimo planas turi atskleisti potencialą atitikti žurnalistiniam tyrimui keliamiems reikalavimams (punktas nr.4).
 4. Žurnalistiniai tyrimai (projektai) turi atitikti konkurso nuostatuose keliamus temos, žanro, techninius, profesinius, etikos ir teisės žurnalistams bei leidėjams keliamus reikalavimus. Atkreipiame dėmesį į šiuos:
  • Giluminis tyrimas. Nesitenkinama tuo, kas oficialiai pateikiama, arba informacija, kuri buvo prieinama viešai. Remiamasi gausiais šaltiniais.
  • Naujai atskleisti faktai. Atskleidžia faktus, kurie nefigūravo viešajame diskurse. Tai yra nauja informacija arba žinomos informacijos nauja interpretacija. Nauji faktai arba jų interpretacija gali patvirtinti arba paneigti hipotezę.
  • Duomenų patikimumas. Surenkama pakankamai duomenų skelbti tyrimo apibendrinimus, išvadas. Šaltinių duomenys, pareiškimai yra patvirtinami dokumentais, tyrime naudojama informacija yra tiksli ir pagrindžiama įrodymais.
  • Žurnalistiniai tyrimai yra rengiami laikantis LR teisės aktų, etikos principų, Leidėjų ir žurnalistų etikos kodekso.
  •  Tyrimas pateikiamas patraukliu, apgalvotu pasakojimu.

Konkursui teikiamus tyrimų planus ir darbus vertinsiančią komisiją sudarys ne mažiau nei 10 profesionalių įvairių žiniasklaidos priemonių žurnalistų ir žiniasklaidos bei pasirinktų tyrimo krypčių ekspertų. Komisijos narių sąrašas bus pildomas iki gegužės 8 d.

Konkurso terminus, dalyvių atrankos, tyrimo vertinimo kriterijus bei kitą išsamesnę informaciją rasite konkurso nuostatuose.

Žurnalistinių tyrimų konkursą organizuoja VšĮ „Nacionalinis socialinės integracijos institutas” bendradarbiaudamas su visuomenine organizacija  „Baltosios pirštinės”.

Kilus klausimams, kreiptis el. paštu info@media4change.lt arba telefonu Nr. +370 65263085.

nfKonkursas yra Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO Programos Lietuvoje remiamo projekto „Visi skirtingi – visi lygūs: aktyvus dalyvavimas, įvairovė, žmogaus teisės“ dalis.

Patalpinta: Naujienos, Žiniasklaida