Įkvėpimas yra. Kūryboje prievarta negelbsti

Iš Prienų krašto kilusį poetą Justiną Marcinkevičių žino kiekvienas. Beveik ten pat augusį Tautvydą Vencių, bent jau kol kas, atpažįsta tik prieniečiai. Pats Tautvydas savęs su kitais poetais nelygina. Kuria savaip, laisvai, savęs su niekuo nelygina ir rašo tik tuomet, kai aplanko įkvėpimas.

Atvykęs į sostinę, Tautvydas jaučia, jog pasikeitė ne tik gyvenamoji vieta, bet ir kūryba. (Asmeninio archyvo nuotrauka.)

Jaunasis poetas Vilniaus universitete studijuoja socialinę politiką. Šie studijų metai – naujo gyvenimo mieste pradžia. T. Vencius pripažįsta, jog persikraustymas iš miestelio į sostinę daro įtaką ir kūrybai. Iki šiol įkvėpėja buvo gamta, dabar mūsų ratas plečiasi.

Radijo reportaže T. Vencius skaito savo eilėraščius, pasakoja apie gyvenimą ir pirmuosius kūrybos žingsnius.

Pasakojimo autorė Milda Noreikaitė.

Patalpinta: Rašiniai, UŽ Radijas