Fotografijos ISTORIKO SUKAKTIS

Virgilijus Juodakis. Dariaus Versecko nuotr.

Virgilijus Juodakis 1964 m. baigė žurnalistikos studijas VU Istorijos – filologijos fakultete ir dėstė fotožurnalistiką: 1970–1990 – Istorijos fakultete, o 1990-2000 – Komunikacijos fakultete.

Prieš keturis dešimtmečius V. Juodakis apgynė pirmąjį mokslinį darbą Lietuvos fotografijos istorijos tema „Fotografijos istorijos Lietuvoje bruožai iki 1940 m.“ Šis mokslo darbas tapo svaria atspirtimi tolimesniems Lietuvos fotografijos istorijos tyrinėjimams. „Pamatęs, kad istoriniai fotografijos tyrinėjimai Lietuvoje – vis dar „nearti dirvonai“, nusprendžiau imtis šios misijos,“ – paprastai ilgamečius tyrinėjimus apibendrina V.Juodakis.

V. Juodakis –  daugelio fotografijos profesionalų vienijančių organizacijų – Lietuvos žurnalistų sąjungos, Lietuvos fotografijos meno draugijos, Europos fotografijos istorijos asociacijos, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos –  aktyvus narys. 2007-aisiais už svarų indėlį į Lietuvos žurnalistikos istoriją Lietuvos žurnalistų sąjungos buvo apdovanotas medaliu „Už nuopelnus žurnalistikai“.

Docento V.Juodakio jubiliejaus minėjimas ir KF žurnalistikos studijų programos studentės Agnės Čeplinskienės filmo „Fotografijos istoriko portretas“ premjera įvyks gegužės 14 d. Vilniaus miesto rotušėje (Didžioji g. 31), pradžia – 14 val.

Dalyvaus ir prisiminimų puslapius drauge su sukaktuvininku sklaidys V. Juodakio bendraminčiai, studentai: Antanas Sutkus, Jonas Staselis, Šarūnas Marčiulionis, Klaudijus Driskius, Valentinas Juraitis ir kiti kolegos.

Renginį ves fakulteto dekanas prof. dr. Andrius Vaišnys. Koncertuos KF studentai Audra Avižiūtė ir Mantas Bartuševičius.

Patalpinta: Auditorija