Pamatyk Vilnių kitokį

Daugelis Jūsų esate buvę Vilniuje. Landžioję po painius senamiesčio gatvelių labirintus, lipę ant Gedimino bokšto viršaus, vaikštinėję Neries pakrante ar tiesiog džiaugęsi vasariška diena Lietuvos sostinėje. Ir visai nesvarbu, ar buvote tik žioplinėjantis turistas, ar visą gyvenimą čia praleidęs tikrų tikriausias senbuvis.

Vilnius žavi. Eidamas gatvelėmis jauti jo pulsą. Didmiestis gyvas, o jo energija sklinda iš niekada nenurimstančių miesto aikščių ir skverų, nuolat šurmuliuojančių žmonių skersgatviuose, kavinėse ir baruose. Tačiau kaip ir kiekvienas gyvas daiktas, miestas keičiasi. Vilnius ne visada buvo toks, kokį matome dabar. Per šimtmečius jam teko patirti daug permainų. Kiekviena epocha paliko savo pėdsaką, kiekviena kultūra ir kiekvienas tikėjimas įnešė savo indėlį į miesto erdves. Praūžę karai ir nelaimės pamažu keitė Vilniaus veidą, o kadaise buvę svarbūs objektai, be kurių joks vilnietis neįsivaizdavo savo namų, dingo nuo sostinės paviršiaus ar pasikeitė neatpažįstamai. Viena kitą vejančios okupacijos nuo pat XVI amžiaus iki nacistinės Vokietijos ir Sovietų Sąjungos priespaudos iš naujo formavo miestą ir jo gyventojus.

VU KF Žurnalistikos bakalauro studijų programos studentai kviečia jus pažvelgti į Vilnių kitu kampu. Pamatyti tai, ko niekada nepastebėdavote. Atrasti tai, ko nė neįsivaizdavote. Atskleisti pamirštas sostinės paslaptis ir pažvelgti į miesto raidą keliaujant kartu su mumis. Kviečiame aplankyti apleistas Vilniaus bažnyčias, įminti Rotušės požemių mįsles, pakeliauti prarasta Vokiečių gatvės dalimi ir jos apylinkėmis, pažvelgti į Didžiąją Vilniaus sinagogą…

Gero kelio!

Leidinį skaitykite čia.