Bertai Tilmantaitei – pasaulinis apdovanojimas

Stockholme (Švedija) vykusios Pasaulinės Vandens savaitės metu buvo apdovanoti žurnalistai, publikavę reikšmingus darbus vandens tematika. Tarp jų – ir lietuvė Berta Tilmantaitė, pelniusi apdovanojimą vienoje iš 6 konkurso kategorijų.

Berta Tilmantaitė "WASH media" apdovanojimų ceremonijos metu Stokholme. Mykolo Vadišio nuotr.

Vaizdo žurnalistės Bertos Tilmantaitės ir jos kolegos britų žurnalisto Tomo Hancock multimedijų  istorija „Upė teka atgal“ (angl. k. “The river runs back“) vienoje kategorijų buvo apdovanota pagrindiniu prizu. Žurnalistę pasveikino ir Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas.

Konkursui pateiktus darbus vertino tarptautinė komisija: „The Guardian“ korespondentas Markas Tranas, „Channel Africa“ prodiuserė Faz da Hall iš Pietų Afrikos, Pulitzerio centro informavimui apie krizes vykdantysis direktorius Jon Sawyer iš Jungtinių Amerikos Valstijų, „Voices of Africa Media Foundation“ dirbantis Olivier Nyirubugara iš Ruandos bei Vinaya Deshpande iš Indijos. Komisijos nariai pabrėžė konkursantų darbų kokybę, informatyvumą bei originalumą.

Kitose kategorijose buvo apdovanoti Alain Tossounon iš Benino, Francis Odupute iš Nigerijos, belgė Francesca de Chate, Ketan Trivedi iš Indijos bei Nagala Killian iš Kamerūno.

Apdovanotą istoriją galite pamatyti čia: http://www.godoberta.com/stories/the-river-runs-back/
Daugiau apie WASH Media apdovanojimus: http://www.siwi.org/washmediaaward
Apie kasmetinę Pasaulinę Vandens savaitę Stockholme: http://www.worldwaterweek.org/about

Patalpinta: Naujienos, Pasaulyje