Vilniaus universitete jau 20 metų studijuojama turkų kalba

Seminare „Turkų kalbai Vilniaus universitete – 20 metų“ buvo aptariami pasiekimai ir dalinamasi ateities vizijomis. Saulės Norvilaitės nuotr.

Turkų kalba Vilniaus universitete pradėta dėstyti 1993 metais. Šią savaitę Vilniaus universitete buvo surengtas VU Turkų kalbos centro organizuojamas seminaras „Turkų kalbai Vilniaus universitete – 20 metų”. Senato salėje susirinkusieji sakė kalbas ir prisiminė turkų kalbos atsiradimo ištakas Lietuvoje.

Seminaro metu pranešėjai analizavo turkų kalbos pasiekimus, dalinosi ateities vizijomis. Renginyje dalyvavo tokie svečiai – Ankaros universiteto profesorius dr. Halilas Ibrahimas Usta, buvusi Lietuvos Respublikos ambasadorė Turkijoje, doc. dr. Halina Kobeckaitė, doc. dr. Galina Miškinienė, VU Orientalistikos centro lektorė Natela Statkienė bei keli VU Filologijos fakulteto Turkų kalbos centro lektoriai iš Turkijos.

Seminarą pradėjo Filologijos fakulteto dekanas, šio posėdžio pirmininkas, doc. dr. Antanas Smetona. Dekanas akcentavo, jog tiek Lietuvai, tiek Turkijai yra naudinga turėti abipusius ryšius: „Aš manau, kad tai svarbu turkų pusei, kuri yra susirūpinusi savo kultūros sklaida ir lietuvių pusei, kuri turtėja pažindama turkų kultūrą“. Doc. dr. Halina Kobeckaitė savo kalboje prisiminė visą turkų kalbos kelią į Lietuvą.

Pasibaigus seminarui doc. dr. Galina Miškinienė pakvietė susirinkusius svečius apžiūrėti specialiai šiai progai atidarytą parodą „Turkų kalbos centras vakar ir šiandien“, o turkologijos studentės atliko muzikinį kūrinį.

Patalpinta: Lietuvoje, Naujienos