JAV kariuomenė ir Talibanas kariauja naudodami „Twitter“

„Twitter“ karas prasidėjo rugsėjo 14 dieną, kai vyko nuolatinis JAV ambasados Kabule ir šalia esančios JAV kariuomenės vadovybės puolimas. Tai toks reiškinys, kai socialinis tinklas yra naudojamas žodžių karui, kuriame aktyviai dalyvauja Amerikos kariuomenė, savo pajėgas dislokavusi Afganistane, ir musulmoniškas Talibano judėjimas, jau seniai stojęs į partizaninę kovą prieš įsibrovėlius.

Talibanas prieš JAV kariuomenę. J. Bivera (U.S. Navy - JAV laivynas) nuotr.Talibanas prieš JAV kariuomenę. J. Bivera (U.S. Navy - JAV laivynas) nuotr.

ISAF (International Security Assistance Force), kuri vykdo NATO saugumo misiją Afganistane, socialiniame tinkle „Twitter“ užsiregistravo vardu „isafmedia“ ir antrą JAV ambasados išpuolio dieną rašė: „Kiek dar ilgai teroristai žalos nekaltus afganus“. O vienas iš Talibano „Twitter“ karių naudodamas Abalkhi vardą atsakė: „Nežinau. Jūs juos žalojote jau pastaruosius 10 metų“.

Kai visos kalbos apie taikos sudarymą šiais metais žlugo, šis bendravimo būdas liko vienintelė galimybė amerikiečiams ir Talibanui palaikyti ryšį.

JAV kariuomenės vadovybė teigia, kad po minėtos dramatiškos Talibano atakos jiems jau reikia palaikyti propagandos iniciatyvą, o tai padaryti galima tik „Twitter“ pagalba, nes ši socialinis tinklas gali greičiau paskleisti informaciją.

„Twitter“ duomenimis, „isafmedia“ socialinio tinklo naudotojų, palaiko ISAF, išaugo nuo 736 iki beveik 18 000 per praėjusius metus. O dvi Talibano paskyros turi tik apie 9 000 pasekėjų.

Talibano paskyros nepažeidžia pagrindinių „Twitter“ taisyklių. JAV kariuomenės atstovai teigia, jog tol, kol jų priešai rašys žinutes „Twitter tinkle“, JAV kariuomenė jiems atsakys tuo pačiu.
Parengta pagal užsienio informaciją.

Patalpinta: Pasaulyje