Lietuva iš aukštumų

Pirmakursio VU studento E.Kalabucko nuotrauka iš 30km aukščio. Ernesto Kalabucko nuotr.

Vilniaus universiteto observatorijos salėje atidaryta devintoji žurnalo „Aviacijos pasaulis“ rengiama paroda, kurioje buvo galima išvysti 62 autorių darbus ir sužinoti, kas pelnė apdovanojimus už geriausias nuotraukas.

Parodą atidarė susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas, kuris sakė sau užduodavęs klausimą, kas yra šie, aerofotografijas darantys, žmonės? Ar tai lakūnai, mėgstantys fotografuoti, ar fotografai, mėgstantys skraidyti? O gal mokslininkai, kurie mėgsta ir skraidyti, ir fotografuoti? Kiek vėliau R.Vaštakas supratęs, jog visiškai nesvarbu – ar tai lakūnai, ar fotografai, tai tiesiog žmonės, kurių siela turi polėkį. Susisiekimo viceministras pridūrė, jog Lietuva pradėjo bendradarbiauti su NASA dėl palydovų sistemų kūrimo, ir jau turi dvi vietas palydovams paleisti. R.Vaštakas tikėjosi, kad ateityje lietuviai fotoaparatus galės montuoti prie lietuviškų palydovų.

Garsiausias šalies alpinistas Vladas Vitkauskas sakė, kad nėra svarbiausia, ar į kalnus, ar į orą, ar po žeme kažkas lenda. Jo nuomone, svarbu su kuo, kokiais žmonėmis, kokia aplinka ir su kokiu pačiu savimi esi.

Parodoje dalyvavo ir pirmakursis Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentas Ernestas Kalabuckas. Jis pasiekė Lietuvos rekordą, savo sukonstruota technika nufotografuodamas Žemę iš 30 kilometrų aukščio. Fojė buvo galima apžiūrėti techniką, kuria padarytos nuotraukos.

Prizai įteikti romantiškiausių, originaliausių, šmaikščiausių, geriausių reportažinių ir kitokių kadrų autoriams. Vilniaus meras Artūras Zuokas dviems dalyvėms skyrė asmeninius prizus už geriausius kadrus virš sostinės.

Apsilankyti VU observatorijos Žvaigždžių salėje (Konstitucijos pr. 12a) ir pamatyti nuotraukas lankytojai galės iki gruodžio 31 dienos.

Pirmosios vietos laimėtojo nuotrauka. Aut. Andrius Repšys.
Antrosios vietos laimėtojo nuotrauka. Aut. Darius Gudukas.
Henriko Selevičiaus nuotrauka, kuri yra daryta, stebint saulę pro teleskopą. Aut. Henrikas Selevičius.
Patalpinta: Lietuvoje, Naujienos