Didžioji Britanija išsirinko savo laikraščių grandus

Londone vykusioje ceremonijoje Didžiosios Britanijos laikraščiams įteikta per 20 apdovanojimų. Martyno Milkevičiaus nuotr.

Penkioliktą kartą apdovanoti geriausi bei inovatyviausi Didžiosios Britanijos laikraščiai. Londone vykusioje „The 2011 Newspaper Awards“ ceremonijoje iš viso buvo įteikta per 20 apdovanojimų, kuriuos įsteigė didžiausios pasaulio kompanijos.

Šiemet pirmą kartą įsteigtą „Fujifilm Grand Prix“ prizą, skiriamą laikraščiui, leidėjui arba spaustuvininkui, surinkusiam daugiausia komisijos balsų vienoje kategorijoje,  laimėjo „Irish Independent“ leidžiamas žurnalas „Weekend“.

Metų laikraščio spaustuvininku tituluotas „Newsprinters“ kompanijos „Broxbourne“ padalinys, kurio spausdinamų leidinių sąraše –  „News of the World“, „The Sunday Times“ , „The Daily Telegraph“.

Metų aplinkosaugos iniciatyvos nominaciją pelnė net dvi kompanijos – „Express & Echo, Exeter – Green Team“ bei „Newsprinters Environmental Group“.

Metų nacionalinio laikraščio titulą iškovojo „The Daily Telegraph“, kurio dienos pardavimai gerokai perkopia 600 tūkstančių egzempliorių ribą, o dienos skaitomumas siekia beveik 1,7 milijono skaitytojų. „The Daily Telegraph“ aplenkė „Irish Independent“, „Financial Times“, „The Guardian“, „The Sun“ ir kitus laikraščius.

Ne mažiau svarbus ir kitos kategorijos apdovanojimas – Metų regioninis laikraštis. Šioje kategorijoje besivaržiusius „The Irish News“, „Cambridge News“, „Shropshire News“, „Eastern Daily Press“ laikraščius aplenkė ir apdovanojimą laimėjo Bornemuto „Daily Echo“.

Metų tarptautinio laikraščio titulas atiteko vokiškajam „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung“, nukonkuravusiam kitus vokiečių leidžiamus „Heilbronner Stimme“, „Augsburg Allgemeine“, italų leidžiamus „La Stampa“ bei „Bresciaoggi“, taip pat ispaniškąjį „El Pais“.

Metų savaitgalio laikraščio titulą į savo redakciją išsivežė „The Sunday Times“.  Savaitraštis nugalėjo, nepaisant itin stiprių varžovų – „The Sunday Telegraph“, „The Observer“, „The Guardian“, „The Mail on Sunday“ ir kitų.

Metų laikraščio dizaino titulu vienerius metus didžiuosis „The New Sunday Herald“. Komisijos komplimentų taip pat sulaukė „The Sunday Times“, „i“ (leidinys iš „The Independent“), „The Guardian“, „Irish Examiner“. Tačiau „The New Sunday Herald“ laikraščio dizainą komisija  įvardijo kaip „profesionaliausią matytą per amžius“.

Pirmą kartą įsteigtoje Metų laikraščio aplikacijos nominacijoje laimėjo „The Sunday Times“ su aplikacija, skirta planšetiniams kompiuteriams „iPad“. Laikraštis šioje apdovanojimų  grupėje įveikė  „Financial Times“ („iPad“ ), „The Guardian“ („iPhone“), „The Times“ („iPad“) ir kitus.

Metų savaitraščio kategorijoje geriausiu buvo pripažintas „Cornish Guardian“ laikraštis.    Geriausio naujos medijos pritaikymo pulsuojantį XXI-ojo amžiaus dvasia titulą iškovojo „The Guardian“. Komisijai įdomiausias pasirodė laikraščio informatyvus ir operatyvus naujienų tinklaraštis. „Fujifilm Grand Prix“ laimėjęs „Weekend“ žurnalas daugiausia komisijos balsų surinko  Metų spalvų derėjimo apdovanojime. Geriausiu metų skaitmeniniu būdu spausdinto laikraščio apdovanojimas atiteko „The Sunday Times“, kuris spausdinamas „Miller Newsprint“ spaustuvėje Maltoje. Tarp daugiausia dėmesio sulaukusių laikraščių – „The Wall Street Journal“ („Atlas Printing“, Dubajus) „The Times“ ir „The Sun“ („Miller Newsprint“, Malta), „The New York Times“ („Stroma“, London).

Ko gero, vienas geriausiai nusakančių ateities žiniasklaidos lyderius yra Metų naujienų svetainės apdovanojimas. Šįkart jis atiteko „guardian.co.uk“ portalui, nurungusiam „independent.co.uk“ bei „sundaytimes.co.uk“.

Metų žmogumi buvo pripažintas Rupertas Midltonas (Rupert Middleton), šiuo metu einantis didžiausios Didžiosios Britanijos spaustuvės „Trinity Mirror“ gamybos vadovo pareigas.

Daugiau apie konkurso nominantus ir apdovanojimus, vertinimo komisijos nuomones galite sekdami šią nuorodą į „Nugalėtojų knygą“.

Parengta pagal užsienio spaudą