Moksleivių piešiniuose – Lietuvos laisvė

Po apdovanojimų ceremonijos laureatai įsiamžino dailininko Kęstučio Balčikonio kurto istorinio gobeleno fone. Autorės nuotr.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Seimo Kovo 11-osios salė buvo pilna iš visos šalies sugužėjusių mokinių. Jie kartu su mokytojais ir tėvais atvyko atsiimti apdovanojimų už dalyvavimą respublikiniame piešinių konkurse „Laisva Lietuva“.

Kūryba – be griežtų rėmų

Konkursas griežtų nuostatų ir taisyklių neturėjo. Vaikai galėjo piešti įvairiausiomis priemonėmis: guašu, akvarele, pieštukais, flomasteriais, vaškinėmis kreidelėmis. Dalyviai taip pat kūrė vitražus ir aplikacijas. Dauguma jaunuolių kūrinių virto atvirukais bei buvo išspausdinti knygoje „Mūsų kraštai ir mes“.

1-2 klasių kategorijoje pirmą vietą užėmė Kauno Kovo 11-osios vidurinės mokyklos mokinė Erika Kniūkštaitė, 3-4 klasių – Šilalės rajono Upynos Stasio Girėno vidurinės mokyklos auklėtinis Matas Šepikas. 5-6 klasių kategorijos laureatė, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos moksleivė, Radvilė Gedrimaitė, atsiimdama padėką atskleidė, ką jai reiškia laisvė: „Laisvė man – įsipareigojimas savai šaliai. Turime elgtis taip, jog būtumėme verti lietuvio vardo.“

Paskutiniojoje, 7-9 klasių kategorijoje, laurus nuskynė Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos mokinė Gabrielė Bagdonaitė.

Taip Lietuvos laisvę įsivaizdavo devintokė Gabrielė Bagdonaitė. Autorės nuotr.

Prizai – iš politikų rankų

Konkurso prizus įsteigė Seimo komitetai ir Vytauto Landsbergio fondas. Vaikai nedrąsiai spaudė ranką Nepriklausomybės Akto signatarui Zigmui Vaišvilai bei Seimo pirmininko pavaduotojui Česlovui Juršėnui, kuris ragino jaunuolius jį įsidėmėti: „Gerai įsižiūrėkite, kad paskui galėtumėte kritikuoti. Mokykitės iš kitų klaidų, nes tik jūs ateityje valdysite Lietuvą“, – pusiau įsakmiu tonu sakė Seimo narys.

Sulaukti tiek dalyvių nesitikėjo

3500 tiek darbų atsiuntė mokiniai. Dailės mokytojų asociacijos prezidentė Živilė Šimelevičienė sakė nustebusi, jog konkurso organizatoriai sulaukė tokio skaičiaus norinčių dalyvauti. „Piešinius mums siuntė net iš 59 Lietuvos mokyklų. Buvo labai sunku atrinkti nominantus. Visi puikiai padirbėjo. Moksleivių piešiniai padėjo įprasminti šią šventę“, – džiaugėsi dailės mokytoja ekspertė.

Tris valandas vykusioje apdovanojimų ceremonijoje buvo įteikta daugiau kaip 180 padėkų bei prizų dalyviams ir jų mokytojams. Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Angonita Rupšytė apgailestavo, jog į šventę galėjo pakviesti tik apie 180 vaikų: „Norėjosi kviesti ir sveikinti kuo daugiau mažųjų dailininkų“, – sakė viena iš renginio organizatorių.

Tokio masto piešinių konkurso apdovanojimo ceremonija Kovo 11-osios salėje vyko pirmą kartą. Anksčiau parodos buvo rengiamos Seimo I-ųjų rūmų fojė.