„Aukštaičių dienų“ ir Kaziuko mugės uždarymas

Virginijus Dastikas sako įžanginę apdovanojimų kalbą. Dešinėje – Rimantas Diliūnas ir Kristina Ulevičiūtė. Autorės nuotr.

Po trijų dienų Kaziuko mugės Vilniuje šurmulio, sekmadienio popietę atėjo laikas su ja atsisveikinti. Šiais metais mugei vadovavo aukštaičiai ir, prieš uždarant šventę, scenoje paskutinį kartą pasirodė jų ansambliai. Renginio metu talentingiausiems savo amato meistrams buvo skiriami apdovanojimai.

Uždarymo šventei vadovavo Stanislovas Kavaliauskas – vienas iš laidos „Duokim garo“ vedėjų. Apdovanojimus teikė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Dastikas ir Kultūros, sporto ir turizmo departamento direktorė Kristina Ulevičiūtė. Vedėjas patikino, kad kompetentinga komisija susipažino su mugėje dalyvavusių žmonių darbais ir išrinko geriausius. Tiesa, kas sudarė komisiją, neatskleidė.

Virginijus Dastikas pasidžiaugė, kad ši šventė, dėka susirinkusiųjų, gyvuoja beveik 500 metų ir išreiškė viltį, kad ji vyks dar ilgai, netrukdoma jokių „krizių“.

Kaziuko mugės prekeiviai buvo apdovanoti už keramikos, tekstilės, verbų tradicinius gaminius, natūralių produktų sugrąžinimą, angelišką tapybą ir t.t. Taip pat buvo apdovanoti ir emalio technikos, keramikos, kalvystės, juvelyrikos pameistriai. Jiems įteiktos padėkos.

Į sceną įnešta „Vėlniaus žematės“ vėliava. S. Kavaliauskas skelbia žemaičių vadovavimą Kaziuko mugei kitąmet. Autorės nuotr.

S. Kavaliauskas išreiškė viltį meistrus su savo mokiniais ir pasekėjais matyti ir kitąmet. Jie kaip garbingi svečiai buvo pakviesti dalyvauti nemokamai.

„Aukštaičių dienų“ ir Kaziuko mugės uždarymo metu neliko neapdovanoti ir patys aukštaičiai. Juos atstovaujančiam Kėdainių rajono savivaldybės vicemerui Rimantui Diliūnui simboliškai buvo įteiktas mugės herbas.

Kadangi 2012-ųjų mugės šeimininkai bus žemaičiai, į sceną uždarymo šventės metu iškilmingai įnešta „Vėlniaus žematės“ vėliava, o būsimieji šeimininkai paraginti pradėti ruoštis kitų metų šventei.

Renginio metu žiūrovus linksmino Trakų rajono Rūdiškių vaikų muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras „Brass Band“.