Pavasaris

Įsivaizduokite… Atsibundate ankstų rytą, pramerkiate akis, pažiūrite pro langą – pilka ir nyku. Išlipate iš šiltos lovos ir čia Jus pasitinka stingdantis kambario šaltis – prisimenate, kad šildymas jau seniai išjungtas, o lauke vos penki laipsniai šilumos. Gerai, kad bent ištirpo purvinas sutižęs sniegas ir šiandienai neprognozavo lietaus, todėl, tuo naiviai tikėdamas, neimate skėčio ir keliaujate į universitetą ruoštis bauginančiai ir jau ant kulnų minančiai sesijai. Deja, sinoptikai kartais klysta – šaltas vėjas pučia lietaus lašus į veidą, pramirkusiais batais dar stengiatės išvengti balų, ledinėmis rankomis dengdamas nuo šalčio neapsaugotą gerklę. Tokiomis dienomis net pasakymas „kalti drabužiai, bet ne oras“ nebeatrodo juokingas. O galbūt Jūs esate linkęs į savidestrukcines mintis? Tuomet tai pati tinkamiausia diena susigūžti, sėdėti namie ir žiūrėti į vieną tašką. Bet gali būti ir kitaip…
Ryte atsibundate su saule. Šilti jos spinduliai sušildo kambarį ir priverčia nusišypsoti. Išeinate į balkoną. Naktį lijo, todėl oras gaivus, net svaigina. Čia pat lauke žydi vyšnios, o balkone vazonėliuose auginate bazilikus, krapus, kurių nusiskinate ir „varvinate seilę“, nes tuoj valgysite šviežiausias salotas. Visą dieną Jus lydi paukščių giesmės, geltoni kiaulpienių žiedai, pabudusi gamta ir žmonės, atgimusi meilė bei šilčiausi vaikystės prisiminimai. Vakare einate pasivaikščioti į parką ir stebite nuostabios dienos pabaigą.

Tai – pavasaris.

Sunku būtų atspėti, kokias asociacijas ir pojūčius Jums kelia šis metų sezonas – depresija ar galvoje skambantis ir iš žiemos sąstyngio budinantis Vivaldis… Kad neapniktų blogos mintys, stebint kol kas pilką dangų, nepristigtumėte veiklos ir neužsisėdėtumėte namuose, mūsų redakcija sumanė Jums pateikti visą šūsnį patarimų, kaip aktyviai ir produktyviai leisti šiuos tris mėnesius.
Aplankyti tikrai yra ką – festivalių, akcijų, renginių skaičius perša mintį, jog Vilnius tikrai gyvena pavasariu. Nepasiklysite renginių gausybėje, jei skaitysite mūsų sudarytą „Pavasario Top 10“ – daugumoje renginių lankėmės patys, todėl pasidalinsime ir savais įspūdžius, atradimais. Taip pat šiame leidinyje apžvelgiame pavasario tendencijas, galimybes sezoną leisti aktyviai, kalbamės su meteorologu, diskutuojame apie ekologiją bei švarą, pateikiame Jums tyrimą apie, deja, vis dar miegantį Vilniaus viešąjį transportą – turiningam ir įdomiam pavasariui!

Juk saulė šviečia kasdien, net ir per debesis…

Patalpinta: Komentarai, Nuotraukos