Kurį žaislą rinktis – šaukštą ar robotą?

Realybę atitinkantys žaislai skatina vaikų mąstymą. V. Sinicaitės nuotr.

Įžengus į bet kurį prekybos centrą nuo žaislų gausos ne tik vaikams, bet ir tėvams apraibsta akys. Kaip išsirinkti iš tokios gausybės ir kaip nenuskriausti ne tik vaiko, bet ir nepakenkti jo tolimesniam vystymuisi? Šiandien lentynos nukrautos mechanizuotais žaislais – vaikiškais kompiuteriais, robotais, kalbančiomis lėlėmis. Jei mechanizuotas žaislas brangus ir atlieka begalę funkcijų, tai dar nereiškia, kad jis atitiks vaiko poreikius. Gal jam dabar tereikia medinio šaukšto, kuris „pabūtų“ jo nuosavu mobiliuoju telefonu.

Todėl kyla klausimas, kaip vaikų raidą veikia mechanizuoti ir nemechanizuoti žaislai?

Apie tai kalbamės su Vilniaus universiteto docente, Mykolo Riomerio universiteto lektore, psichologe Monika Skeryte – Kazlauskiene ir su dvejų su puse metų mergaitės mama Gerda Revenkiene.