Vilniaus pedagoginiame universitete – žurnalistikos studentų paroda

Adkorte (Flickr) nuotrauka
Šių metų lapkričio 30 d., pirmadienį, 12 val. Vilniaus Pedagoginio universiteto fotografijos galerijoje „Pozityvas – negatyvas“ (Studentų g. 39) įvyks VU Komunikacijos fakulteto žurnalistikos studentų fotografijų parodos „Credo“ atidarymas. Paroda veiks iki 2010 m. sausio 31 d.

Žurnalistikos specialybės 60-mečiui skirtą parodą surengė pirmojo kurso studentai (projekto vadovė – dėst. Margarita Matulytė). Jų sukurtuose fotoportretuose – dvidešimt asmenybių, Vilniaus universitete įgijusių žurnalistikos specialybę: Henrikas Vaitiekūnas, Rita Miliūtė, Andrius Vaišnys, Juozas Girdvainis, Martynas Starkus, Giedrius Leškevičius, Audrius Matonis ir kiti, dirbantys televizijoje, radijuje, spaudoje ir interneto portaluose.

Ekspozicijos pavadinimas „Credo“ atspindi šių žurnalistų profesines nuostatas, pabrėžia jų etikos pagrindus, atskleidžia pasaulėžiūrą. Asmenybių deklaracijos reprezentuoja pamatinius žurnalistinės veiklos principus. Studentų atliktos fotosesijos – netradicinė pažintis su žinomais visuomenės informavimo priemonių darbuotojais, kurie, fotografuoti darbo, namų ar miesto aplinkoje, pasirodė kiek kitokiame amplua, nei esame pratę matyti.

Antroje parodos dalyje rodomi žurnalististiką studijavusių Bertos Tilmantaitės ir Kristinos Urbaitytės kūrybiniai darbai – garso skaidrių projektai. Originaliomis vaizdo žurnalistikos priemonėmis sukurtos fotoesė įprasmina visuomenės kultūros reiškinius, jautriai ir įtaigiai prabyla apie socialines problemas.

Patalpinta: Naujienos, Žiniasklaida