Mokslinė konferencija pažymės žurnalistikos studijų Vilniaus universitete 60-metį

uz-audit02

Lapkričio 5 dieną Vilniaus universiteto Mažoji Aula ir Teatro salė priims tarptautinės mokslinės konferencijos „Žurnalisto ir žurnalistikos situacija šiuolaikinės žiniasklaidos sistemoje“ dalyvius. Konferencijoje mokslininkai iš Latvijos ir Lietuvos aukštųjų mokyklų, visuomeninių organizacijų skaitys pranešimus apie įvairius žurnalisto darbo ir pačios žurnalistikos tyrimo aspektus sparčiai kintančioje šiuolaikinėje terpėje.

Kaita ir šiuolaikiškumas yra simboliškai svarbios temos konferencijoje, kuri skiriama žurnalistikos studijų Vilniaus universitete 60-mečiui paminėti. Daugiau nei pusę amžiaus žurnalistikos mokslai universitete buvo ir lieka viena dinamiškiausių tyrimo ir mokymo šakų.

Organizacinis konferencijos komitetas kviečia universiteto mokslininkus, dėstytojus, studentus, svečius paklausyti pranešimų ir dalyvauti diskusijose. Registracija į konferenciją prasideda 9-tą valandą ryto Mažojoje Auloje (Universiteto g. 3, Centriniai rūmai).

Konferencijoje bus skaitomi pranešimai:

„Neapibrėžtumas ir žurnalistikos kultūra: žurnalistikos mokymo iššūkiai“, prof. Inta Brikše, Latvijos universitetas (pranešimas anglų kalba).

„Žurnalistikos studijos: problematika ir sprendimai“, doc. dr. Kristina Juraitė, Vytauto Didžiojo universitetas.

„Žurnalistikos studijų programos ypatumai šiuolaikinėje žinių visuomenėje“, prof. dr. Vytas Urbonas, Lietuvos žurnalistų sąjunga.

„Universitetinė žurnalistikos studijų programa mokslo ir studijų reformos kontekste“, doc. dr. Andrius Vaišnys, Vilniaus universitetas.

„Konceptualiosios metaforos ir žurnalisto kalbos etika“, prof. habil. dr. Regina Koženiauskienė, Vilniaus universitetas.

„Profesinė etika: sampratos suvokimo ir pajautos problema“, lekt. Jolanta Mažylė, Vilniaus universitetas.

„Lietuvos žiniasklaidos kaip šiuolaikinio verslo partnerės ir aktyvios dalyvės transformacijos (1989 – 2009 m.)“, lekt. Rytis Taraila, Vilniaus pedagoginis universitetas.

„Žurnalistikos ekonomika: žiniasklaidos nuosavybės struktūros ir naujienų šališkumo ryšys“, lekt. Deimantas Jastramskis, Vilniaus universitetas.

„Politinės valios elementai žiniasklaidoje“, doc. dr. Lauras Bielinis, Vilniaus universitetas.

„(Ne)akivaizdus karas: šališkumas Lietuvos žiniasklaidoje 2008 m. Rusijos-Gruzijos konflikto metu“, dr. Mantas Martišius, Vilniaus universitetas.

„Žiniasklaidos elitas galios (valdžios) lauke“, prof. dr. (HP) Irmina Matonytė ir doc. dr. Vaidas Morkevičius, Lietuvos socialinių tyrimų institutas.

„Ar žurnalistikos kultūra gali būti vienalytė? Mišraus tipo žiniasklaidos sistemos bruožai Baltijos šalių žiniasklaidoje“, prof. dr. (HP) Auksė Balčytienė, Vytauto Didžiojo universitetas.

Patalpinta: Auditorija