Judėjimas
„Judame automobiliais, traukiniais, kūnu, mintimis, darbais...“. Nuotrauka dhammza iš flickr.

Kam pirkti traukinio ar autobuso bilietą, kai gali susistabdyti pakeleivingą mašiną? Keliavimas autostopu ne tik pigesnis, bet ir linksmesnis būdas nuvykti ten, kur reikia. Apie tokio keliavimo privalumus plačiau pasakoja Aurimas.
Klausyti Darbo autoriai: Indrė Urbaitė ir Vytautas Urbonas

Gyvenimas kely

Gintaras Beresnevičius rašė, kad lietuviai yra karžygių tauta. Net taikos metu mes ieškome pavojų. O kas dabar gali būti pavojingiau už automobilių prekybą, remontą ir krovinių pervežimus? Pora tūkstančių kilometrų pavojingais, kaip kokiuose vesternuose, Lenkijos ir Vokietijos keliais, plėšikai, sukčiai ir negarantuotas pelnas, o nelaimei ištikus – pagalba nebent tik iš savo bendrakeleivių. Daugiau>>

Gamta ir žmogus: draugai ar priešai?

„Kas yra žmogus gamtoje? Niekas prieš begalybę, viskas prieš nieką, centras tarp visko ir nieko“, Blezas Paskalis.
Nuo senų senovės tikėta, kad gamta – tai atskira visata, nepaklūstanti jokiai žmogiškajai jėgai. Tačiau naujų technologijų ir mokslo įtaka, toks nusistovėjęs mąstymas pradėjo sparčiai keistis, onatūralus gamtos pasaulis ėmė verstis aukštyn kojom. Daugiau>>

Paradoksali buto mistika

Jei skaitote šį tekstą, ko gero, esate įsijungęs kompiuterį. Žinoma, esate prisijungęs prie interneto. Be šio lango, matote mažų mažiausiai dar kelis. Galbūt „youtube“ vienas iš jų. Jei ne –atsiverkite. Paieškos laukely suveskite „butoh“. Ką matote? Baltą vyruką ir laiptus už jo. Spustelėkite. Tai Imrė Thormanas (Imre Thorman) – šveicarų butoistas, savo pasirodymą atliekantis Japonijoje. Nesinchroniški, laužyti, netikėti, tarsi iš kosmoso gimstantys jo judesiai, įsitempę raumenys, pamišėliškas žvilgsnis, į triukšmą susipynę garsai… tai buto. Bent jau išorinė jo forma. Daugiau>>

Japonų animacijos mėgėjai užkariauja naujas erdves

Prieš keletą metų Lietuvos televizijos ekranuose pasirodė neproporcingai didelės galvos, milžiniškų akių ir išraiškingų emocijų herojai. Susižavėję filmukų siužetais ir jų veikėjais, gerbėjai pradėjo burtis į bendruomenes, kurti animuotas istorijas, organizuoti festivalius. Daugiau>>

Video

„Linksmybės be svaigalų!“ – toks šūkis geriausiai apibūdina judėjimą „YogaRave”. Jo atstovai šiame video pasakojime Jus supažindins su netradicinio vakarėlio idėja. Jeigu norite sužinoti, kaip atsipalaiduoti be alkoholio, cigarečių ir kitų kvaišalų, arba suprasti, ko šis judėjimas siekia – visa tai pasieks Jūsų ausis ir akis vienu mygtuko paspaudimu.

Darbo autoriai: Dovilė Trepkevičiūtė; Agnė Mankevičiūtė; Agnė Raščiūtė.

Daugelis nors kartą mąstė, o kai kurie svajoja iki šiol, kad jų darbas būtų nuolatinė kelionė po pasaulį. Įspūdinga, gražu, nauji žmonės ir niekada nesėdi vienoje vietoje. Galbūt kiek keista, bet profesija judesyje nėra lengva – kartais laisvę įrėmina bėgiai. Apie darbo specifiką kalbamės su „Lietuvos geležinkelių“ tarptautinio traukinio palydove Laimute Kaligina.

Darbo autoriai: Odeta Vilkišiūtė ir Rimantas Zagrebajev.

Redakcijos žodis

„Visi jie juda šia žeme. Vieni čigonų vežime. Kiti ant asilo raiti. Vieniems toliau, kitiems arti“, – dainavo legendinė  muzikos grupė „Hiperbolė“. Judame visi, kiekvieną dieną, naktį, rytą, net nejusdami. Tik gal ne ant asilo, ir jau galbūt neberaiti…

Keliaujame, bruzdame, šliaužiame, šlepsime, velkamės, dardame, riedame, ritamės, leidžiamės, einame, bėgame, svyruojame, kliūname, šokame, mankštinamės, siaučiame, šliuožiame, skrendame, važiuojame, plaukiame, augame, buriamės, skleidžiame, kovojame, linksminamės…

Automobiliais, traukiniais, laivais, dviračiais, segvėjais, riedlentėmis, riedučiais, troleibusais, autobusais, pėstute, kūnu, mintimis, svajonėmis, darbais, susibūrimais, partijomis, idėjomis, savęs link…

Taip sparčiai bejudėdami, ne visada ir pastebim, kas vyksta aplink. Ar jaučiam, kaip patyliukais į krepšinio ir lietaus kraštą skverbiasi Rytų kultūros? Ar susimąstome, kiek daug juda tie, kurie, rodos, tik sėdi arba nešioja arbatą? Ar patikėtume, kad meditacija ir joga – pašėlusiai gero vakarėlio receptas? Visko gali būti. Netikite? Spustelėkite čia. Pajudėti jus ragina trečioji Infojazz’o redakcija.

Projekto vadovas: lekt. Artūras Laskauskas

Rašto raiška:
Vadovė: lekt. dr. Jolanta Mažylė
Elijus Kniežauskas
Ivona Lukša
Izabelė Švaraitė
Vitalija Petkutė

Garso raiška:
Vadovas: lekt. Artūras Laskauskas
Vytautas Urbonas
Indrė Urbaitė

Vaizdo ir garso raiška:
Vadovas lekt. dr. Andrius Gudauskas
Dovilė Trepkevičiūtė
Agnė Mankevičiūtė
Agnė Raščiūtė
Rimantas Zagrebajev
Odeta Vilkišiūtė