Blusturgis: muziejaus ir verslo simbiozė

Turgus – miesto gyvenimo atspindys. Ne veltui, žmonės, atvažiavę į svečią šalį, visų pirma, užsuka į jame įsikūrusį turgų. Blusturgiai – ne išimtis. Čia susipynę tautos istoriniai ir individualūs prisiminimai vidun užėjusį lankytoją sugrąžina į praeitį. Prisiminimai ne visada malonūs, todėl, pasak vienintelio darbo dienomis veikiančio blusų turgaus „Šešios blusos” įkūrėjo Ansio Burkės, kai kurie svečiai ilgai juose neužsibūna.

A. Burkės manymu, potraukis senoviniams daiktams išliks visada: „Tai juk kažkas iš praeito gyvenimo, o dalykai, kurie atsirado dar prieš žmogui gimstant, jam visada bus įdomūs.”

Pristatome Jums garso ir vaizdo reportažus apie unikalų, miesto centre, Pilies gatvėje įsikūrusį blusturgį. Dvi raiškos atskleidžia skirtingus pasakojimo aspektus – garsas išryškina derybų subtilybes ir istorijos užkulisius, o vaizdo reportažas skaitytoją išlaisvina nuo fantazijos ir siūlo pasigrožėti blusturgyje užfiksuotomis detalėmis.

Pasakojimo autorė Kristina Pažėraitė

Pasakojimo autorė Miglė Marija Galvonaitė