Lietuva gegužės 7-ąją švenčia Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

Spauda-puodelis

Lietuvoje šiais metais profesinė kalbininkų, leidėjų, politikų, redaktorių spaustuvininkų, žurnalistų diena pripildyta tokių renginių:

Vilniuje

9:30 – Spaudos pusryčiai Signatarų namuose (Pilies g.26)

14:30 – Seime, Parlamento galerijoje atidaroma Lietuvos žurnalistų sąjungos rengiama žiniasklaidos atstovų tapybos paroda „Būsenos”.

15:00  – Vilniaus universitete studentų šventės leŽuDi‘2013 atidarymas (Maironio g.7)

Kaune

11:00 – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos šventė Vytatuto Didžiojo karo muziejaus sodelyje prie Knygnešių sienos. Dalyvauja „Ąžuolo” katalikiškos mokyklos moksleiviai, folkloro ansamblis „Gilė”.

12:00 – Tarptautinė XIX knygos šventė „Laikas gyvena knygose” Kauno m. savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57. Skiriama 1863 metų sukilimo 150-mečio minėjimui ir K. Donelaičio metų pasirengimui. Šventėje dalyvauti pakviesti Lenkijos ambasadorius J.E. ponas Janušas Skolimovskis, Kauno miesto savivaldybės meras Andrius Kupčinskas, Lenkijos kultūros instituto direktorė dr. Malgožata Kasner, Kaliningrado viešosios bibliotekos direktorė Larisa Pšemenikova, Kaliningrado(Karaliaučiaus) lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirm. Aleksas Bartnikas, Punsko „Aušros” leidyklos direktorius Sigitas Birgelis, LR viešųjų bibliotekų atstovai, LBD nariai.

14:00 – Žurnalistų namuose, V. Putvinskio 48, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos šventėje dalyvaus miesto vadovai, Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno skyriaus vadovai ir nariai.

16:00 – Pogrindžio spaustuvėje „ab“, Salių k., Domeikavos seniūnijoje, Kauno raj. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos renginys, skirtas Tarmių metams.

Klaipėdoje

16:00 Etnokultūros centre, Daržų g. 10, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos paminėjimo šventėje dalyvaus pasakininkų konkurso „Vieną kartą…” laureatai ir kiti gerai pasirodę pasakininkai.

Patalpinta: Lietuvoje, Žiniasklaida