Kviečiame dalyvauti konkurse „EuroMedija 2011“

Euromedija 2011Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pradeda kasmetinį Europos temas paveikiai atskleidžiančių žurnalistų ir tinklaraštininkų  konkursą.

Paraiškas ir savo darbus apdovanojimams gali teikti visi žurnalistai ir tinklaraštininkai, nuo 2010 m kovo 16 d. iki 2011 m. kovo 14 d. skelbę medžiagas Europos ekonomikos atsigavimo, ES aktualijų, klimato kaitos ir energetikos, Lisabonos sutarties aktualumo piliečiams, Europos savanoriškos veiklos metų temomis.

„Jei ne žurnalistų žingeidumas, kūrybiškumas ir profesionalumas, informacijos gausme išskirti aktualias žinias apie Europos Sąjungą daugeliui bendrapiliečių būtų nepaprastai sunku. Tradiciniu tapusiais žiniasklaidos apdovanojimais norime dar kartą padėkoti už profesionaliai vykdomą visuomeninę misiją“, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė Natalija Kazlauskienė.

Šiais metais kandidatai nominuojami septyniose kategorijose:

• Europos plunksna – spaudos žurnalistui.
  • Europos akis – televizijos žurnalistui.
  • Europos balsas – radijo žurnalistui.
  • Europos regionietis – regioninės žiniasklaidos žurnalistui.
  • Eurožinius – aktualijų žurnalistui.
  • Eurovirtualas – interneto vartų žurnalistui.
  • Eurotinklius – tinklaraštininkui.

Naujos papildomos – „Europos istorijų parko meistro“ – nominacijos laimėtojui bus skirtas specialus projekto „Europos istorijų parkas“ prizas.

Konkurso nugalėtojus rinks Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko vadovaujama vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos, Nacionalinės miestų ir rajonų laikraščių leidėjų asociacijos, Regioninių televizijų asociacijos, Interneto žiniasklaidos asociacijos, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto ir Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedros atstovų. Konkurso komisijos darbe dalyvaus stebėtojas iš Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje.

Apdovanojimai bus įteikti trims kiekvienos iš septynių kategorijų geriausiems žurnalistams. Pirmųjų vietų laimėtojai gaus konkurso komisijos pirmininko ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovės pasirašytus diplomus ir po vieną tinklinį kompiuterį (netbook), taip pat pelnys kelionę į Briuselį Europos Vadovų Tarybos metu 2011 m. birželio mėn. Specialios „Europos istorijų parko“ nominacijos ir komisijos nominacijos nugalėtojui bus įteikiamas specialus prizas.

Konkurso laureatai bus viešai nominuoti finalinio iškilmingo renginio metu, kuris vyks Vilniuje 2011 m. balandžio mėn. pradžioje.

„EuroMedijos“ apdovanojimai organizuojami trečią kartą. 2010 m. konkurse dalyvavo 113 darbų iš 47 autorių, 2009 m. konkurse dalyvavo 70 darbų, kuriuos pateikė 40 autorių.

Konkurso nuostatai [78 KB]

Nominavimo anketa [50 KB]

Nominavimo paraiškos anketos turi būti atsiųstos el. paštu euromedija@lzs.lt iki 2011 m. kovo 14 d. Papildoma informacija apie konkursą teikiama telefonu:  8 (5) 212 2805.

Patalpinta: Žiniasklaida