„Pašvaistė“

Pasirodė naujas (2010/6) periodiškai leidžiamo ir jaunų žmonių kuriamo, netrukus trečiuosius savo gyvavimo metus skaičiuosiančio kultūros žurnalo jaunimui „Pašvaistė“ numeris.

„Pašvaistė“ – tai leidinys, turintis rimtų intencijų ir potencialo užimti tuščią nišą chaotiškoje Lietuvos žiniasklaidos erdvėje bei tapti pirmuoju stipriu kultūros žurnalu, skirtu konkrečiai jauniems žmoniems, orientuotu į jiems svarbias temas, galbūt net ir siekiančiu juos auginti.

Kaip ir kiekvienoje „Pašvaistėje“, naujame numeryje galima rasti perspektyvių jaunųjų kūrėjų prozos, poezijos. Šį kartą tai Justė Karpavičiūtė, Eglė Jakučionytė, Greta Lisauskaitė, Simonas Bernotas. Viena plačiausių skilčių numeryje yra esė – joje Ugniaus Babinsko proziniu stiliumi parašytas „Vienio spindulys“, filosofinis Marijos Antanavičiūtės „Komplikuoti santykiai: galia ir pasipriešinimas“ ir Dainos Habdankaitės esė „Gavelio Vilnius“, kuriame apmąstoma Ričardo Gavelio asmenybė ir jo kūryba. Vienu numerio perliukų, ko gero, reikėtų laikyti Juliaus Čepukėno, Tado Zaronskio ir Rugilės Kazlauskaitės, kaip jie sako, avantiūristinę, bet kartu ir nuoširdžią, poetiškai kabinančią gyvenimo aktualijas diskusiją su rašytojais Birute Jonuškaite, Ričardu Šileika, Viktoru Rudžiansku. O pats didžiausias numerio perlas, be abejo, yra „Pašvaistės“ bendradarbių diskusija su ne tik teatro, bet ir kasdienio gyvenimo išminties guru Valentinu Masalskiu.

Šeštajame 2010 metų numeryje taip pat pristatomos teatro premjeros, Jorė Janavičiūtė kritiškai recenzuoja Mario Martinsono filmą „Amaya“. Nepamirštami debiutai – numeryje daug dėmesio skiriama „Jaunojo tapytojo prizo“ konkursui, šio konkurso darbai ne tik trumpai apžvelgiami, bet ir iliustruoja žurnalą. Trumpai pristatomi pirmųjų knygų autoriai – Mindaugas Nastaravičius ir Sandra Bernotaitė. Vis stiprėja žurnalo reportažų skiltis – Justė Karpavičiūtė parašė apie poezijos vakarą „Slinktys“, Rosita Abromavičiūtė – apie portalo Pertrauka.lt inicijuotas kūrybines dirbtuves.

Žurnalą „Pašvaistė“ galima įsigyti internete (šiuo adresu galite rasti ir ankstesnius „Pašvaistės“ numerius, kuriuos galite parsisiųsti nemokamai), bet jei Jums prie širdies tikras, popierinis variantas, jį galite įsigyti Vilniuje – Katedros, Eurekos ir Centriniame knygynuose, Skalvijos kino centre, Rašytojų sąjungoje ir Kaune – Centriniame knygyne.
„Pašvaistė“ taip pat kviečia prisidėti prie bendruomenės: www.pasvaiste.lt arba www.facebook.com/pasvaiste.

Patalpinta: Lietuvoje, Naujienos