LeŽuDi’10 metraštis

Žurnalistai kartais yra kaltinami, jog eina lengviausiu keliu – užuot ieškoję originalių herojų rengia publikacijas apie kitus žurnalistus ar draugus. Šio „InfoJazz“ autoriai galėtų pasiteisinti šitaip: kai tema yra „Žurnalistų dienos“ arba „LeŽuDi‘10“, apie žurnalistus nekalbėti neįmanoma. Ir nieko čia blogo – kas gi kitas galėtų taip gerai dokumentuos šią šventę, jei ne patys jos rengėjai. Įpratę informuoti ir lavinti visuomenę, šįkart žurnalistai susikoncentravo į dar vieną, rečiau akcentuojamą žiniasklaidos funkciją: metraštininko darbą.

Žinoma, nepersistenkime: žurnalistas ir žurnalistikos studentas nebūtinai yra tapatu. „LeŽuDi‘10“ visų pirma yra žurnalistikos studentų šventė. Tačiau kai jos metu įteikiama Vinco Kudirkos premija, kai vienoje scenoje dainuoja Donalda Meiželytė ir Domantas Razauskas, o triukšmingą šventės atidarymo eiseną mato visas Vilniaus senamiestis, reikia pripažinti, kad „LeŽuDi‘10“ išėjo už Maironio gatvėje esančio pastato sienų.

Šventėje buvusieji ir viską mačiusieji supras, apie ką kalbu. O ką daryti nebuvusiems? Štai čia ir prireikia žurnalisto-metraštininko. To žmogaus, kuris sugeba dokumentuoti informaciją ir viską pateikti išsamiai ir patraukliai. Šiame „InfoJazz‘e“ minėtas funkcijas atliks patys „LeŽuDi‘10“ organizatoriai, Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto studentai. Ir jie bus modernūs metraštininkai – laviruojantys tarp trijų trijų skirtingų informacijos pateikimo formų. Tekstinė, vaizdinė ir garsinė medžiaga – kiekvienam pagal skonį, pagal tai, kuri terpė kurį šventės aspektą geriausiai atskleidžia.

„Kam visa tai?“, – paklausit. O gi tam, kad neužsimirštų. Kad dabartiniai studentai, kurie greitai taps diplomuotais žurnalistais, kad „LeŽuDi‘10“ svečiai ir norėjusieji, bet negalėjusieji apsilankyti, galėtų rasti viską vienoje vietoje. Tad prašome – prieš Jūsų akis – virtualus ir daugiaterpis 2010-ųjų m. „Žurnalistų dienų“ metraštis.

Patalpinta: Infojazz, Nuotraukos