Įvyko pirmasis seminaras žiniasklaidos problemoms aptarti

Gruodžio 16 d., trečiadienį, Vilniaus universiteto Žurnalistikos institute įvyko seminaras „Kas iš tradicinės žiniasklaidos perima žinių iniciatyvą?“, kuriuo buvo pradėtas seminarų ciklas aktualiems žiniasklaidos klausimams nagrinėti. Seminarą vedė Žurnalistikos instituto lektorius Džiugas Paršonis.

Žinių perdavimas kito nuo naujienų sklidimo turgaus aikštėse iki socialiniuose tinklalapiuose skelbiamų žinučių. Visa tai formuoja žiniasklaidą, kurios ateities problema buvo nagrinėjama susitikime.

Naujosios – internetinės – žiniasklaidos atsiradimas lėmė periodinės spaudos tiražų nuosmukį. Prie proceso prisidėjo ir informacijos skaitmenizavimas, „Google news“ portalas, galimybė gauti nemokamas žinias internete ir kt. Pradėję kurtis socialiniai tinklalapiai, kuriuose kiekvienas asmuo gali talpinti žinutes, pakeitė internetinę žiniasklaidą. Susikūrė naujienų agentūros, kurios vadovaudamosios „Pranešti pirmam“ (angl. „First to report“) principu publikuoja eilinių žmonių parengtas naujienas, sukurdamos labai didelį jų kiekį ir dėl didesnio operatyvumo perimdamos žinių iniciatyvą. Taip galimybė kiekvienam skelbti naujienas griauna tradicinės žiniasklaidos pamatus.

Patalpinta: Lietuvoje, Naujienos