Žurnalistų virtuvė

* Spauskite patiekalų pavadinimus.

Redakcijos žodis

 

„Žmogus ne akmuo, nevalgęs nebus‟, – sako liaudies išmintis. Vadovaudamiesi šia patarle balandžio pradžioje atidarėme žurnalistų virtuvę. Konsultavomės su žinovais, eksperimentavome, sukūrėme receptus ir galiausiai paruošėme 12 patiekalų. Skrandžio jais neužpildysite, tačiau numalšinsite informacijos alkį, o smegenis aprūpinsite kunkuliuojančiomis ir spirgančiomis naujienomis.

Pirmiausia siūlome paragauti užkandžių: palyginkite kulinarijos studijas Lietuvoje ir užsienyje, pamąstykite apie reklamos įtaką vartojimui.

Tuomet sušveiskite ką nors gurmaniško: prisiminkite tradicinės virtuvės istoriją, susipažinkite su užsieniečių nuomone apie lietuviškus patiekalus, atkreipkite dėmesį į vakarietiškos maisto kultūros bei vegetarizmo įpročių veržimąsi į Lietuvą.

Vėliau pasivaišinkite karštaisiais patiekalais: įsitikinkite netinkamos mitybos žala, sužinokite, ką Maidane valgė protestuotojai, įsigilinkite į maisto labdaros problemą.

Pabaigoje pasimėgaukite desertu: patieksime etiketo subtilybes, išradingus maisto panaudojimo būdus bei gardžiausių kebabų rinkinį.

Viliamės, jog patiekalai įtiks Jūsų išlavintam skoniui ir neatsispirsite norui sugrįžti į mūsų virtuvę dar kartą.

Gero apetito!

Redakcija

 

Aurelija Karaliūtė
Laura Linartaitė (kalbos redaktorė)
Gabija Karlonaitė
Ugnė Jonaitytė (kalbos redaktorė)
Gabija Matusaitė
Jūratė Juškevičiūtė
Milda Kristutytė
Mantas Krasnickas
Ūla Jasiulevičiūtė
Indrė Jurčenkaitė (redaktorė)
Aušra Jurgauskaitė
Juta Liutkevičiūtė

Leidinys parengtas
lekt. dr. Jolantos Mažylės
vadovaujamam kursui „Žurnalistikos žanrai“
Redakcijos nuotrauka