Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai

Redakcija Apie Europos Sąjungą Lietuvos prioritetai Už ir Prieš Buvo, yra, bus Tyrimas * Norėdami matyti rubrikas, spauskite žvaigždutes.

Redakcijos žodis

 

Audra Avižiūtė

Kitų metų gegužės 1 – ąją Lietuva švęs dešimties metų įstojimo į Europos Sąjungą sukaktį.  Per šį laiką neabejotinai išgyvenome daug, tačiau vienas svarbiausių įvykių bei pusmečių mūsų šaliai – dar tik prieš akis. Būtent dėl to vis dažniau ir dažniau politikų lūpose nuskamba žodžiai reprezentavimas, pirmininkavimas, atsakomybė, prioritetai

Vienai mažesnių, vos tris milijonus gyventojų turinčiai šaliai vesti visą ES pirmyn yra nemenka užduotis. Žinoma, nesakome, jog neįmanoma. Tačiau pirmininkausime antrąjį, kaip žinia, svarbesnįjį pusmetį, todėl ir atsakomybės gauname daugiau, nei prieš tai Europos Sąjungą vedusi Airija.

Lietuvai imtis iniciatyvos – tikrai iššūkis. Mums, dvidešimtmečių kartai, kalbėti apie šį svarbų žingsnį – taip pat. Skeptikai turbūt ironiškai nusišypsos – jaunimas imasi to, ko pats nesupranta.  Juk net ir didžiausiuose šalies leidiniuose ar interneto portaluose nedažnai rasime objektyvų, visuomenę informuojantį straipsnį. Nesame nei energetikos, nei ekonomikos ar Rytų partnerystės ekspertai, tačiau tai anaiptol nereiškia, jog negalime domėtis ir kritiškai vertinti to, kas vyksta aplink mus. Mūsų, būsimųjų žurnalistikos profesionalų, tikslas ir yra domėtis, analizuoti, suprasti bei informuoti apie tai, kas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti itin sudėtinga. Tai – pirmieji mūsų žingsniai į rytojų. Rytojų, kurį patys ir kuriame.

Redakcija

 

Aistė Čiučiurkaitė (kalbos redaktorė)
Audra Avižiūtė (redaktorė)
Elina Dakinevičiūtė
Greta Alksnytė
Ieva Balsiūnaitė
Ignas Danisas
Karolina Bobinaitė
Karolis Baltaduonis
Laura Apanavičiūtė
Raminta Baguckytė
Tomas Bardauskas
Viktorija Chockevičiūtė

Leidinys parengtas
lekt. dr. Jolantos Mažylės
vadovaujamam kursui „Spaudos žurnalistika“

Redakcijos nuotrauka