Fotoreporterių palėpė (2017 m.)

VU Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos bakalauro studijų programos 3 kurso studentų fotografijos

Dalykas: Fotožurnalistika

Dėstytoja: lekt. Regina Kubertavičienė

 

Kaziuko mugėje


Kaziuko mugė šįmet  – elegiška. Buvo šiek tiek šypsenų, šiek tiek lietaus, šiek tiek šurmulio. Nebuvau, bet taip apie ją papasakojo studentai…

Fotografavo: L. Bilinskaitė, G. Dobrovolskytė, B. Katinaitė, S. Kindiuk, U. Korsokovaitė, J. Kvekšaitė, K. Panto, B. Ragickaitė, J. Rimkutė,, R. Timbelis, M. Vilčinskaitė, A. Žebrauskienė

Regina Kubertavičienė

 

Fotožurnalistai Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre


Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre lankėsi Vilniaus universiteto III kurso žurnalistikos specialybės, fotožurnalisto specializacijos studentai. Jie susipažino su centro fotografijos studija, kur profesijos mokytojas Paulius Račiūnas pasakojo apie apšvietimo įrangą, kurią naudojasi žurnalistai, fotografuodami išvykoje. Studentai taip pat fotografavo įvairių specialybių mokinių darbo procesą – portretą darbo aplinkoje. Atsisveikindamas profesijos mokytojas Paulius Račiūnas pakvietė studentus apsilankyti kitą kartą ir kartu dalyvauti su fotografijos specialybės mokiniais  bendrame  kūrybiniame projekte.

R. Jakučiūnaitės ir studentų darbuose – mokyklos gyvenimo akimirkos.

Regina Kubertavičienė

Iš žurnalistikos studentų susitikimo su Artūru Zuoku


Praėjusio seminaro metu turėjome svečią – visiems puikiai žinomą asmenybę – žurnalistą Artūrą Zuoką. Trumpo, tačiau informatyvaus pasakojimo metu svečias dalijosi prisiminimais apie pirmuosius kaip žurnalisto žingsnius, apie tai, kaip pateko į tuometę spaudą dar net nebūdamas žurnalistikos studentu, nenumaldomą norą atsidurti įvykių centre ir juos užfiksuoti. Buvo užsiminta ir apie trapią liniją, skiriančią gyvenimą ir mirtį, tarp kurios laviravo ir jis pats, kuomet fiksuojant karinius veiksmus kulkos pražudė kolegą ir skrodė palei paties Artūro plaukus. Svečias pademonstravo auditorijai nedidelę, tačiau storą plokštelę, kurią dėvėdavo norėdamas apsaugoti širdį. „Svarbiausia tikėti savimi, savo idėjomis, o galimybė jas įgyvendini kartais atsiranda visai netikėtai“, – sakė A. Zuokas. Buvo įdomu klausytis svečio, mintyse lyginant tuos laikus su šiandiena. Įstrigo išsakyta mintis, kad jokia, net ir tobula technika negali pakeisti meistriškumo, kurį išsiugdo pats žmogus.

Rokas Trimbelis

 

Žurnalistikos institute fotografija besidomintys studentai turėjo galimybę susitikti su neeiline asmenybe – A. Zuoku. Tiesa, su buvusiu Vilniaus miesto meru apie politiką nesikalbėjome –  A. Zuokas supažindino su išskirtine savo patirtimi fotožurnalistikos srityje ir papasakojo daug žadą užgniaužiančių istorijų. Sunku patikėti, kiek daug žmogus gali padaryti, kai siekia savo svajonių, tikslų ir nepasiduoda aplinkinių atkalbinėjamas. Ko gero visi prisiminsime svečio žodžius, kad svarbiausias dalykas gyvenime yra daryti tai, kas tave labiausiai domina ir džiugina – tada visa kita susiklosto savaime.

Grėtė Gerulaitytė

 

Karas ir taika: riba neapsakomai trapi. Kur esi tu – tylu ir ramu. Nukeliavus 5 km toliau – bombos, ginklai ir baimė. Įtampa tvyranti ore. Ir žurnalistas. Su kamera ir mikrofonu. Pasiruošęs visą tai parodyti pasauliui. Parodyti, kaip atrodo kasdienybė, gyvenantiems karo zonose.

Laura Bilinskaitė

 

Po pokalbio su A. Zuoku, man rodos, supratau, kad į žurnalistiką įstojau ne todėl, kad man pats žurnalisto darbas atrodo neapsakomai žavus. Greičiausiai pasirinkau tokį kelią, nes labai bijau priimti vieną karjeros sprendimą. Aš norėčiau būti daug kuo – ir dainininkė, ir teisininkė, ir policininkė, gal net daktarė, mokytoja, verslininkė, politikė ar tiesiog viešųjų ryšių specialistė. Pasirinkus žurnalistikos studijas, pasąmonė man leido nepasirinkti vieno kelio, reiškiančio (greičiausiai), kad kitas keliais aš jau neisiu. Ir jei prieš stodama aš galvojau, kurią iš minėtų profesijų rinktis, tai gavau dar ketverius metus pagalvoti ir dabar stengiuosi mąstyti taip – ar būti naujienų tarnybos žurnaliste, ar rašyti sveikatos temomis, galbūt dirbti STT viešųjų ryšių skyriuje ar tapti kultūros apžvalgininke

Milda Vilčinskaitė

 

Labai įdomi paskaita, sužadinusi, regis, giliai užslėptą norą ir pačiai kada nors atsidurti karštuose taškuose. O ten, nepaisant sudėtingų sąlygų ar pavojaus, siekti informatyviai ir operatyviai pranešti žinią pasauliui. Įstrigo ne vieną kartą pakartota svečio frazė – žurnalistas turi nebijoti klausti, nes kartais tai kartais gali padėti daugiau, nei tikiesi. Taip pat žurnalistas, dirbdamas savo darbą, turi atsikratyti visų kompleksų ir tiesiog dirbti. O ir apskritai, neįmanomų dalykų nėra – svarbu norėti ir to siekti, ir viskas pasiseks.

Karolina Panto

 

Praėjusį ketvirtadienį žurnalistikos trečiakursiai susitiko su politiku Artūru Zuoku. Fotožurnalistikos kryptį pasirinkę studentai išgirdo daug nepamirštamų pasakojimų apie žurnalisto darbą karo lauke. Studentams buvo įdomu viskas: įvairūs prisiminimai, didžiausios baimės, nepamirštamos situacijos ir netgi susidūrimai su kolegų mirtimis. Susitikimo metu būsimi žurnalistai uždavė daugybę klausimų ir kartu su politiku diskutavo apie žurnalistikos profesiją Lietuvoje.

Gertrūda Katiliūtė

Nuotraukos: Reginos Jakučiūnaitės nuotr.