COVID-19

STUDENTIŠKI KARANTINO VIDEODIENORAŠČIAI

                                                                                                                                            2020 m. kovo 16 d. …
Dienorašti,

karantino laikotarpis ir išbandymas, ir patyrimas. Norisi tikėti, jog jis ilgai nesitęs. Galime pasakyti tik tiek, kad…
Juokas. Liūdesys. Maistas. Nežinia. Iššūkiai. Močiutė. Balsai. Rutina.

Būtent tokie žodžiai kalba apie šį mūsų netikėtą gyvenimo etapą. Visų išgyvenimai skirtingi. Tačiau nestovime vietoje ir lovoje negulime, o imamės veiklos – dokumentuojame pokyčius ir naujus patyrimus. Todėl šįkart juos ne aprašysime, o parodysime…

Smagaus žiūrėjimo!

 


Dienoraštis Nr. 1
Ugnė Paulauskaitė, Andresa Repšytė, Aistė Sasnauskaitė
Mūsų karantinas neliūdina, nes gimtuosiuose namuose veiklos netrūksta!

 


Dienoraštis Nr. 2
Lukas Katilius, Goda Mačiulytė, Justė Petrauskaitė
Nors laikas eina tuščiai kaip švilpiko diena, vis bandome išmokti gyventi dūžtančiose formose.

 


Dienoraštis Nr. 3
Gabija Šereivaitė, Miglė Valionytė
Mūsų pirmosios dvi karantino savaitės. Kiek panašios, tačiau kartu ir skirtingos – nuo pasivaikščiojimo miške iki maisto gaminimo.

 


Dienoraštis Nr. 4
Iveta Danieliūtė, Karolina Kildaitė
Du miestai – du skirtingi gyvenimai. Optimistiškos nežinios pripildyta pirmoji karantino savaitė.

 


Dienoraštis Nr. 5
Akvilė Čepurnaitė, Klaudija Gudaitytė, Gintarė Kavaliauskaitė
Karantinas įpusėjo ir viskas virsta nuobodžia rutina. Ką dar nuveikti, kai viskas jau išbandyta? Klaudija, Akvilė ir Gintarė nusprendė apsikeisti dienotvarkėmis – gal bent taip pavyks paįvairinti dieną!

 


Dienoraštis Nr. 6
Nerijus Smaguris, Vilius Stankevičius, Urtė Šlevaitė
Karantiną kiekvienas praleidome skirtingai. Mūsų karantino dienoraštis dvilypis: gamtos ir namų šilumos paralelė. Juokas, istorija ir močiutės namai. Šis dienoraštis dabar atrodo kasdienybė, bet „kažkada rytoj“ jis bus prisiminimas apie šį laikotarpį, kurį išgyvenome su trupučiu humoro, ironijos ir saugiam artimųjų glėby.

 


Dienoraštis Nr. 7
Oskaras Verbickas, Domantė Slavinskaitė
Leisdami dienas namie pasiilgstame draugų. Norisi sužinoti, ką jie veikia, kokių įdomybių susigalvoja namie ir kaip karantinas pakeitė jų rutiną. Gerai, kad turime technologijas. Jos mums leidžia būti su draugais net tada, kai karantino sąlygos draudžia susitikti. Labai smagu vėl pamatyti jų veidus, išgirsti balsą ir pasijusti esant kartu.

 


Dienoraštis Nr. 8
Ieva Šepetytė, Ernesta Šneiderytė, Justinas Velička, Gražina Žilinskaitė
Karantinas kiekvieną mūsų paveikė skirtingai: kas rūpinasi kambariniais augalais ir nekiša nosies iš namų, o kas kaip tik stengiasi ištrūkti į gamtą. Kažkas prisiplanuoja veiklų, bet galiausiai vis vien tik varto žurnalus, o kažkas gyvena ritmu universitetas, darbas namuose.

Videodienoraščius kūrė:
VU KF Žurnalistikos bakalauro studijų programos II k. pavasario semestro dalyko Vaizdo raiška studentai, vadovaujami dėstytojo doc. dr. Andriaus Gudausko bei Tomo Jokūbonio.

 

Karantino dienoraštis

Vilniaus universiteto Analitinės žurnalistikos studijų programos magistrantės pristato kūrybinį darbą „Karantino dienoraštis“. Merginos dalijasi per karantiną įamžintomis akimirkomis – tuo, ką pastebėjo, ką patyrė. Išvysite Nomedos užfiksuotą karantino monotoniją ir kontrastus, Ieva papasakos, kaip šiuo neįprastu metu dirba LRT naujienų redaktoriai, Paulina pasidalins psichologų patarimais. Dar daugiau, Agnija pateiks net tris filmų rekomendacijas. Taip pat matysite, kodėl Ilonai karantinas patinka, kaip Klaudija laiką leidžia gamtos ir naminių gyvūnų apsuptyje. Galiausiai Rūta pasidalins unikaliais vaizdais iš Vilniaus oro uosto ir papasakos, kada aviacijos pasaulis grįš į padėtį, buvusią prieš karantiną.

Gero žiūrėjimo!

Kūrybinė komanda: Nomeda Maldutytė, Ieva Kuraitytė, Paulina Taškutė, Agnija Podmostko, Ilona Syčiūtė, Klaudija Daujotaitė, Rūta Račiukaitytė, Justė Ancevičiūtė

Dėstytojas doc. dr. Andrius Gudauskas

Dėkojame VU KF Komunikacijos skyriaus vaizdo režisieriui Tomui Jokūboniui