Akis į akį
Asmeniška Akis į akį Sukaktis (iš)likimai Atspindžiai
zmogeliukai
Patricijos Kirilovos iliustracija

Andrius Mamontovas: „Žmogus turi gyventi ten, kur jis yra reikalingas“

Pripažinkite – nedažnai juk tenka sutikti žmogų, kuris jums pasako, jog džiaugiasi gyvendamas Lietuvoje ir čia jaučiasi reikalingas? Būtent tokį atsakymą pateikė muzikantas, aktorius, prodiuseris bei aktyvus visuomenės veikėjas Andrius MAMONTOVAS. Pašnekovas, nestokojantis baltutėlį pavydą keliančių minčių. Jūsų dėmesiui – pokalbis apie kūrybą, laisvę ir Lietuvą.

Nepaprastų žmonių – nepaprastas gyvenimas

Teptukas rankose, drobė prieš akis bei vaizdingas pačios sukurtas natiurmortas – štai tokia garsios dailininkės Nomedos SAUKIENĖS kasdienybė. Jei ne retkarčiais užklumpantys buities darbai, netikėtai į kiemą užsukę kaimynai ar gurgiantis pilvas, pranešantis, jog dirbant reikia ir pavalgyti, menininkė, ko gero, nė nepaleistų iš rankų dažų paletės bei teptuko tol, kol darbas nebūtų baigtas. Deja, nuo buities darbų: valgio ruošimo, namų tvarkymo ar drabužių skalbimo niekur nepabėgsi.

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis – Ariadnės siūlas okupantų gniaužtuose

25-eri mūsų laisvės metai. Kaip buvo atkurta nepriklausoma Lietuvos valstybė? Koks Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio vaidmuo šiame procese? Kas lėmė, kad tariamai pasyvioje ir prisitaikėliškoje sovietinėje visuomenėje susikūrė gerai organizuotas socialinis judėjimas? Prisiminimais dalijasi Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės narys, politinis veikėjas Alvydas MEDALINSKAS.