UŽ TV

Sulėtėjusi senatvė

87 metų Kazimiera savo gyvenime matė pasaulinį karą, dvi okupacijas, kolektyvizaciją, su vyru pasitiko ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą. Vaikai Kazimiera rūpinasi, lanko kiekvieną dieną. Darbo valandomis pas ją užsuka samdoma globėja. Vis dėlto pašnekovė dažnai jaučiasi vieniša, neturi, ką veikti.

Vienatvė yra problema nemažai daliai pensinio amžiaus žmonių. Lietuvoje tokių yra daugiau kaip pusė milijono. Dalis jų gyvena labai blogomis sąlygomis, neturi juos lankančių giminaičių, seneliais dažniausiai rūpinasi tik visuomeninės organizacijos.

Apie senyvo amžiaus žmogaus patirtį, ligų įtaką, tėvų ir vaikų bendravimo problemas, kalbamės su Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Bendrosios psichologijos katedros docente, psichologe, socialinių mokslų daktare Laima Bulotaite.