UŽ TV

Institucinė globa – šiandieninė Lietuvos rykštė

Lietuvoje be tėvų meilės ir šilumos auga beveik 4000 vaikų. Gyvendami globos įstaigose, jie nesugeba užmegzti emocinio ryšio. Šiuos vaikus prižiūri žmonės, kurie dirba pamainomis ir turi savo gyvenimus. Todėl globos namų auklėtiniai neturi artimų žmonių, į kuriuos galėtų atsiremti. Vieni vaikai skausmą ir liūdesį gniaužia savyje. Kiti širdgėlą paverčia į destrukciją, taip pakenkdami ir sau, ir aplinkiniams. Tačiau dauguma tokių vaikų nėra našlaičiai, turi giminaičius, kurie galėtų jais pasirūpinti. Tad ar galima pakeisti šių vaikų likimą? Tai, kad globos įstaigos žaloja vaiko raidą, Vakarų pasaulis suprato jau seniai. Problemą spręsti ėmėsi ir kai kurios Rytų Europos šalys. Tad kodėl vis dar delsia Lietuva? Šis pasakojimas – apie tai, kodėl institucinė globa yra problema ir kaip įmanoma ją išspręsti.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto IV kurso studentės Ievos Motiejūnaitės baigiamasis kūrybinis darbas „Tikrų ar tariamų vertybių link“. Darbo vadovas – lekt. dr. Andrius Gudauskas. Operatoriai: Paulius Aleškevičius ir Marius Šapranauskas.