UŽ TV

Nykstančio kaimo portretas (filmas)

Ši istorija yra apie Želvos miestelį (Ukmergės raj.) ir Rasališkių kaimą, kurie nutolę nuo Vilniaus apie 90 kilometrų. Istorijos herojus Valentas – pusamžis vyras, pasakojantis apie savo gyvenimą ir kartu apie piktžaizdes, apėmusias visą miestelį. Nors Valentas gyvena Rasališkių kaime, kuriame yra kiek daugiau nei 20 gyventojų, tačiau į šį audiovizualinį pasakojimą neišvengiamai įsitraukia ir Želvos miestelis. Kaip Valentas sako: „Jie vienas be kito negali. Ir mes negalime. Į Želvą keliaujame duonos, „arielkos“ (alkoholio, – aut. pastaba) nusipirkti, į kapines užsukame. Taip kasdien ir krutame“. Todėl ir šiame pasakojime neišvengiama Želvos miestelio ir Rasališkių kaimo sintezė.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto 4 kurso studento Mindaugo Drigoto baigiamasis kūrybinis darbas „Nykstančio kaimo portretas“. Darbo vadovas – lektorius dr. Andrius Gudauskas.