UŽ TV

Istorija apie troleibuso vairuotoją, svajojusią tapti kosmonaute

Susipažinkit, tai Birutė Gižienė. Ji – troleibuso vairuotoja.
Iš vaikystės laikų Birutė atsimena, kaip savo rašinėlyje „Kuo norite būti užaugę” svajojo, kad nori tapti kosmonaute arba troleibuso vairuotoja. Juk 1961 metais Jurijus Gagarinas tapo pirmuoju žmogumi, pakilusiu į kosmosą. Ne vienas tuomet svajojo tapti kosmonautu.
Kosmonaute ji taip ir netapo, kaip sako ji, greičiausiai dėl to, kad tai buvo gražios svajonės. Tačiau antroji Birutės svajonė tapo realybe.
Kalbamės apie profesijos pradžią, pirmuosius vairavimo įspūdžius, senuosius Vilniaus troleibusus. Paliečiam ir pasikeitusius žmones, miestą. Gyvenimą.
Medžiagą parengė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto 2 kurso studentas Mindaugas Drigotas. Tai garso ir vaizdo raiškos modulio II kurso baigiamoji kūrybinė užduotis.
Autorius dėkoja:
UAB „Vilniaus viešasis transportas” kolektyvui ir Birutei Gižienei – už galimybę papasakoti šią istoriją.
Lietuvos centriniam valstybės archyvui (LCVA) – už archyvines nuotraukas.
Darbo vadovui lektoriui dr. Andriui Gudauskui bei Gintarui Deksniui – už įkvėpimą, žinias ir pastabas ruošiant medžiagą.
Egidijui Babeliui – tarpininkaujant ruošiant vizualinę medžiagą.