Ne vien tik studijos galvoj…

Sportas

Kai šokis pakeičia deguonį…

Šokio pedagogikos studentė Vilniaus kolegijoje, aštuonerius metus šokanti grupėje „Legenda“, tobulinasi ir choreografinės patirties semiasi šokdama kituose kolektyvuose, mokomuosiuose seminaruose …

Man reikia šokti!

Liudvikas Meškauskas, draugų vadinamas tiesiog Liudu, kas rytą keliasi septintą valandą ir skuba į paskaitas. Po jų – tiesiai į salę, kurioje jo laukia mokiniai. Baigęs darbą su vaikais …

Vėjo gaudymas laukuose

Kartais vasarą galima pamatyti nedideles žmonių grupeles, kurie gainioja vėją. Jį pasitelkę, jie skraidina savo lėktuvėlius tam, kad pasiektų kiek įmanoma geresnį rezultatą. Netinkamu metu paleistas modelis …

Technika

Kai pomėgis tampa gyvenimo tikslu

Studentai savo laisvalaikį dažniausiai praleidžia žiūrėdami televizorių, bendraudami su draugais, užsidarę virtualiame pasaulyje… Bet ar daug iš jų sutiktų skaityti mokslinę literatūrą? Ir ne šiaip sau …

Kultūra

Gal norite nusikelti į Viduramžius?

Vasarai bėgant į pabaigą, paskutines rupgjūčio dienas Nemuno pakrantėje gali pamatyti vaikštant Viduramžių riterius ir damas, taip pat lankininkus, laidančius strėles į taikinius, būrėją, iš kortų kažkam pranašaujančią …

Kinetinis teatras – kai nereikia žodžių

Jų tikslas – sujaukti publikos sąmonę absurdiškais sceniniais eksperimentais, pažadinti žiūrovą iš kasdienybės miego, jį šokiruoti ir supurtyti. Tai padaryti beveik nenaudojant žodžių, dažnai tiesiog pasitelkiant …

Iš praeities į ateitį

Lietuvių mitai pasakoja, kad per Kalėdas elnias Devyniaragis parneša žmonėms Saulę. Šis kilnus žvėris tapo šviesos, gyvybės ir gėrio nešėjo simboliu, todėl būtent Devyniaragio Romuva vadinasi pagonišką kultūrą …

Broliams dvyniams svarbiausia – vienas kito palaikymas

Paroda Vilniaus dailės akademijoje (VDA) Olandijos karalienės Beatričės atvykimo į Vilnių proga, 2 vieta LRT suorganizuotame tapybos konkurse „Be sienų“, kuriame nutapyta siena tapo didžiausia Lietuvoje …

Renginiai

Vilniaus universiteto Karjeros dienos: ateitis priklauso lyderiams

„Mes nesuteikiame prekinės išvaizdos, bet padedame tau tobulėti,“ – skelbia vienas Vilniaus universiteto Karjeros dienų (VU KD) projekto plakatų. Organizuota studentų komanda puoselėja sėkmingos karjeros …

Priklausymas draugijai – galimybė pagilinti žinias ne akademiniu būdu

Jau antrus metus Didžiosios Britanijos Lankasterio universitete reklamą ir rinkodarą studijuojanti Skirma Vižinytė labai džiaugiasi savo studijomis, mokslui skiria nemažai laiko bei pastangų. Nepaisant to …

Kelionės

Pigių kelionių slaptažodis – ausų krapštukai

Norite pigiai nukeliauti į egzotišką Europos kurortą? Pavakarieniauti romantiškajame Paryžiuje ar tiesiog išnykti Londono rūke? Jums padės Rimvydas Širvinskas, virtualioje erdvėje pasivadinęs …

Redakcijos žodis

Daugybė varginančių paskaitų, alinantys it Kryžiaus žygiai koliokviumai, egzaminų sesija lyg Žalgirio mūšis ir susitikimai su ,,kirviais“ dėstytojais – tokios mintys sukasi daugelio studentų galvose. Neretai paskaitos trunka nuo saulės patekėjimo iki saulėlydžio, tad gerai, jeigu išėjus iš paskaitų galvoje dar sukasi išmoktos naujos matematinės ar fizikinės lygtys, jausmas, kad pagilinai savo anatomijos žinias ar potyris įgavus naujų komunikacijos įgūdžių. Bėda, kad iš universiteto trauki tiesiai į ,,baraką“, išsikepi lėkštę bulvių ir gurkšnodamas alų pasidžiaugi, kad įveikei sunkią dieną.

Gal ir sunku patikėti, tačiau yra ir kita studentų pusė. Toji, kuri pasibaigus paskaitai traukia ne ,,barakan“, o į savo mėgstamus užsiėmimus.

Vienas laukuose gainioja vėją, kurio kryptį stebėdamas laukia, kada galės paleisti savo sukurtą ir ilgai tobulintą lėktuvėlį, kitas užsidaręs patalpoje konstruoja robotus, o trečias lieja prakaitą sporto salėje gyvendamas šokio ritmu. Tokie studentai sugeba suderinti mėgstamą veiklą su studijomis, o užsiėmimai, kaip patys aukštojo mokslo siekiantys jaunuoliai sako, leidžia atsikvėpti nuo ilgų ir neretai varginančių ar nuobodžių paskaitų. Tai galimybė atrasti save, o laiką paskirti turiningai ir linksmai. Tokiems studentams galvoje ne tik studijos, bet ir galimybė ugdyti save.

Vertėtų prisiminti Bendžaminą Frankliną, žymų JAV rašytoją, kuris yra pasakęs: ,,Prarastas laikas negrįžta“. Naudinga įsiklausyti į B. Franklino žodžius ir suprasti, kad laiką reikia tausoti ir išnaudoti prasmingai.

Redakcija:

Redaktorius: Vytenis Radžiūnas

Kalbos redaktorė: Eglė Račkauskaitė

Sekretorius: Vytenis Kudarauskas

Korespondentai:
Aura Jankūnaitė,
Violeta Radzevičiūtė,
Monika Baltrušaitytė,
Ignė Rotautaitė,
Miglė Nargėlaitė,
Jurgita Rakauskaitė,
Vytenis Kudarauskas,
Vytenis Radžiūnas,
Vytautas Ramanauskas,
Gabija Sabaliauskaitė,
Eglė Račkauskaitė