Pagal „Erasmus+” mainų programą pavasarį užsienyje studijuos 9 KF magistrantai

„Erasmus+“ studijų mainų galimybe vis aktyviau naudojasi magistrantai. Šiemet Komunikacijos fakulteto (KF) organizuojamame konkurse dalyvavo 11 kandidatų iš 248 magistro laipsnio siekiančių studentų. Iš jų pavasarį išvyks daugiau nei pusė. Palyginti su praėjusių metų rudeniu, kuomet galimybe pasinaudojo 6 magistrantai, šiemet išvyksta 3 daugiau.

KF Darnios komunikacijos magistrantė Justina Molytė, nuotr. iš asmeninio albumo

Pavyksta ne kiekvienam

Tai, jog programa „Erasmus+“ aktyviai naudojasi bakalauro studentai, gali sudaryti klaidingą įspūdį, jog magistrantams šansų išvykti nėra. Kiekvienas studentas turi teisę išvykti 12 mėnesių studijoms užsienio universitete. Taigi net ir tie magistrantai, kurie buvo išvykę bakalauro studijų metu, tačiau visų mėnesių dar neišnaudojo, gali vėl dalyvauti konkurse. Taip pat ir tie, kuriems nepavyko išvykti bakalauro studijose. Darnaus vystymosi komunikacijos magistrantei Justinai Molytei sėkmė nusišypsojo antruoju bandymu. Šiemet pradėjusi magistro studijas mergina pavasarį mokslų krimsti keliaus į Vienos universitetą Austrijoje. „Mano pasirinkimo kriterijus buvo aukšta universiteto studijų kokybė, o ne širdžiai artima šalis“, – paaiškino Justina. Pasirinktas universitetas Europos universitetų reitinge užima 69 vietą, o Austrijoje – pirmą.

J. Molytė pavasarį išvyks studijų mainams į Vienos universitetą, nuotr. iš asmeninio albumo

Nauda fakultetui ir studentams

KF Tarptautinių studijų koordinatorė Indrė Petrauskaitė teigia, jog „Erasmus+“ mainų nauda yra dvejopa. Magistrantai plečia studijų žinias, užmezga naujų ryšių bei gali naudotis kitų universitetų bibliotekomis, archyvais ir kitokiais resursais. „Studentams atsiveria platesnės galimybės studijuojamų dalykų atžvilgiu – jie gali rinktis tokius dalykus, kurių KF nėra“, – teigia koordinatorė.

Tuo metu pačiam fakultetui dalyvavimas „Erasmus+“ programoje padeda plėtoti tarptautiškumą, įgyvendinti parsivežtas gerąsias praktikas bei naujas idėjas ir pasiūlyti naujų studijų dalykų užsienio kalba. Šiuo metu KF yra pasirašęs sutartį su 57 užsienio aukštosiomis mokyklomis.

Atrankos procedūra

KF atranka studijų mainams vykdoma du kartus per metus – rudenį ir pavasarį. Visi norintys KF studentai dalyvauja konkurse, kurį sudaro dvi dalys – paraiška ir pokalbis su atrankos komisija. Studentai studijų vietą išsirenka peržiūrėję KF puslapyje paskelbtą partnerių sąrašą, kuriame daugiau nei pusšimtis aukštųjų mokyklų. Besirenkant aukštąją mokyklą svarbu išsiaiškinti, ar siūlomi studijų dalykai atitinka studijuojamą programą KF, bei kokia kalba dalykai bus dėstomi. Anksčiau išvykusių studentų atsiliepimus galima rasti VU Erasmus programos duomenų bazėje.

Išsirinkę universitetą ir užpildę paraišką, studentai dalyvauja pokalbyje, kurio metu per 5 minutes komisijai turi pristatyti savo motyvaciją bei atsakyti į pateikiamus klausimus. Konkurse gali dalyvauti visi bakalauro ir magistrantūros lygių studentai, atitinkantys fakulteto keliamus reikalavimus. Kandidatų paskutinių dviejų semestrų vidurkiai neturi būti žemesni nei 8, o užsienio kalbos žinios turi atitinkti užsienio universiteto keliamus reikalavimus.

Patalpinta: Naujienos, Universitete