Žurnalistikos institute – paskaita apie dvigubo genocido sąvoką

Paskaitai įsibėgėjus, profesoriui buvo užduodami klausimai ne tik anglų, bet ir lietuvių kalbomis.

Pirmadienį, rugsėjo 20 dieną užsienio žurnalistikos kurso dėstytojos L. Bartkuvienės kvietimu Žurnalistikos institute lankėsi profesorius Šarūnas Liekis. Užsienio žurnalistikos paskaitoje sutikęs pasisvečiuoti istorikas, politologas, socialinių mokslų daktaras, anglų kalba skaitė paskaitą apie dvigubo genocido sąvoką Lietuvoje. Pasiklausyti profesoriaus rinkosi antro kurso žurnalistikos instituto studentai.

Rugsėjo 14 dieną guardian.co.uk naujienų portale pasirodė Johathan Freedland publikacija, kurioje autorius rašo, kad lietuviai linkę sulyginti sovietų ir nacių karo nusikaltimus. Apie šį reiškinį paskaitos metu kalbėjo ir profesorius Šarūnas Liekis. Jis taip pat priminė, kad antrojo pasaulinio karo metais, Lietuvoje esant nacių režimui, buvo nužudyti net 96 proc. čia gyvenusių žydų.

Įpusėjus paskaitai prasidėjusioje diskusijoje nuskambėjo komentarai apie nepagrįstą konspiracijų baimę ir kaimyninės Rusijos nenorą būti kriminalizuojamai.

Patalpinta: Lietuvoje, Naujienos